"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Integratsiooni Sihtasutus pakub eesti keele õppijatele suhtluspraktikat (0)
27. jaanuar 2021

"410 vabatahtlikku mentorit aitasid 475 eesti keele õppijal lihvida suhtluskeele oskust virtuaalsete vestluste kaudu," sõnas Keelesõbra programmi juht Ave Landrat. 

Integratsiooni Sihtasutus pakub Keelesõbra programmi raames eesti keele õppijatele võimalust harjutada suhtluskeelt, vesteldes vabatahtlike eesti keele mentoritega e-kanalite kaudu. Oma soovist eesti keele õppijaid aidata on praeguseks teada andnud 130 vabatahtlikku. Integratsiooni Sihtasutus ootab programmiga jooksvalt liituma nii keeleõppijaid kui ka uusi mentoreid.

“Keelesõbra programm algas eelmise aasta kevadel ning ühendas eesti keele õppimise ja harjutamise eesmärgil 885 inimest. 410 vabatahtlikku mentorit aitasid 475 eesti keele õppijal lihvida suhtluskeele oskust virtuaalsete vestluste kaudu. Regulaarne suhtlus eesti keeles aitas paljudel keeleõppijatel keeleoskust parandada ja keelebarjääri ületada. Osalejate positiivne tagasiside innustas meid jätkama programmiga ka sel aastal,” ütles Keelesõbra programmi juht, Integratsiooni Sihtasutuse Tallinna eesti keele maja koostöötegevuste koordinaator Ave Landrat. 

Keelesõbra programmis osalemiseks on oodatud keeleõppijad, kes juba oskavad eesti keelt vähemalt algtasemel ning kes soovivad saada täiendavat suulise eesti keele praktikat. 

Integratsiooni Sihtasutus ootab programmiga liituma ka uusi eesti keele mentoreid, kelle emakeeleks on eesti keel või kes oskavad eesti keelt emakeele tasemel. Vabatahtliku eesti keele mentori ülesandeks on suhelda mõne keeleõppijaga eesti keeles erinevatel elulistel teemadel sobivate e-kanalite kaudu mõned korrad nädalas. Eelnev õpetamiskogemus ei ole vajalik.  

Nii keeleõppijad kui keelementorid saavad registreeruda Keelesõbra programmis osalemiseks Integratsiooni Sihtasutuse veebilehe kaudu, täites registreerimisvormi.   

Integratsiooni Sihtasutuse Keelesõbra programmi eestvedajad koguvad nii keeleõppijate kui mentorite andmeid, aitavad neid kontakti loomisel ning juhendavad vestlusformaatide valikul ja vestluste läbiviimisel.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.