"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaja Kallas: surve poliitiliseks korruptsiooniks on probleemiks (0)
27. jaanuar 2021
Mats Õun

Peaminister Kaja Kallas tunnistas kolmapäeval oma esimeses riigikogu infotunnis, et surve poliitliseks korruptsiooniks on probleemiks ning selles osas saaks seda lahendada, andes erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) suuremad volitused.

Poliitilise korruptsiooni teemal esitas peaministrile küsimuse sotsiaaaldemokraat Indrek Saar, keda huvitas, mida konkreetselt selles osas on plaanis ette võtta.

Kallas nõustus, et surve poliitliseks korruptsiooniks eksisteerib ning selle vastu oleks üks võimalustest, et parteide rahastamine toimuks kogu ulatuses riigieelarvest. “Kuid praegu meie riik seda välja ei kannataks,” nentis ta.

“Üks mõte, mida saaks konkreetselt teha on ERJK-ga seotud – et neil oleks võimekus kontrollida lisaks erakondade tuludele veel ka kulusid,” märkis Kallas.  

Kallase sõnul on aga probleem selles, et ERJK pole täna võimeline neid kulusid kontrollima, sest neil pole vastavaid hoobasid. “Tuleks suurendada ERJK analüüsivõimekust,” arvas ta.

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski uuris Kallaselt, kas ERJK tugevamaks muutmine võiks mahtuda valitsuse 100 päeva plaani.

Kallase sõnul on see väga oluline teema ning ERJK pädevuse tõstmine on kavas ning see on üks esimesi asju, mida valitsus teeb.

“Korruptsioonivastases võitluses saame liikuda väikeste sammudega. Tuleks ka ministrite nõunike majanduslike huvide deklaratsioonid kaasata. Selles teemas peaks olema võrdselt pardal nii koalitsioon kui ka opositsioon,” leidis ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.