"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
MTA ootab maksusoodustustega seonduvat infot (0)
27. jaanuar 2021
Ksenija Kurs

Tuludeklaratsiooni esitades saavad inimesed tulust mahaarvamisi teha tulumaksuseaduses lubatud piirmäärade ulatuses – eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib kokku tulust maha arvata kuni 1200 eurot.

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab maksusoodustustega teenuseid pakkuvatele asutustele ja ettevõtetele meelde, et andmed inimeste kulutuste kohta tuleb ametile edastada 1. veebruariks.
 
Õigeaegselt esitatud maksusoodustusega seotud andmed jõuavad eeltäidetuna tuludeklaratsioonidele, mis võimaldab inimestel oma tulud kiiresti ja mahaarvamisi arvesse võttes deklareerida ning oma lõplik maksukohustus eelmise aasta kohta kohe teada saada.
 
Maksusoodustustega teenuste peamised pakkujad on pangad, kindlustusseltsid ja koolitusettevõtted. Samuti saavad inimesed tulust maha arvata tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja kuuluvatele asutustele tehtud kingituste ja annetuste puhul.
 
Tuludeklaratsiooni esitades saavad inimesed tulust mahaarvamisi teha tulumaksuseaduses lubatud piirmäärade ulatuses – eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib kokku tulust maha arvata kuni 1200 eurot. Mahaarvamised ei saa ületada 50% maksumaksja sama maksustamisperioodi Eestis maksustatavast tulust ning eluasemelaenu intressid ületada 300 eurot.

Tuludeklareerimine algab 15. veebruaril ja kestab 30. aprillini. MTA soovitab inimestel olla tulude deklareerimisel kannatlik ning eelistada elektroonilist esitamist iseteeninduskeskkonnas e-MTA. Kui on siiski vajadus tulla kohale MTA teenindusbüroosse, siis seda mitte teha esimestel nädalatel, kuna järjekorrad on siis pikad ning koroonaviiruse leviku tõkestamiseks tuleb oodata õues. Kindlasti tuleb kanda maski.
 
Infot tulude deklareerimisest saab MTA kodulehelt. Vajadusel saab lisainfot küsida e-MTAsse sisse logides ja valides „Suhtlus“, e-postilt eraklient@emta.ee, samuti helistades infotelefonile 880 0811.
 
Maksusoodustustega teenuseid pakkuvad asutused ja ettevõtted leiavad infot MTA kodulehelt, küsimuste korral saab lisainfot meiliaadressil ariklient@emta.ee või telefonil 8800812

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.