"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Reinsalu: Riigikogu peab pöörduma töörände taastamiseks Soome parlamendi poole (2)
27. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Täna andis Urmas Reinsalu 29 Riigikogu liikme nimel Riigikogu menetlusse Riigikogu pöördumise Soome Parlamendi poole, milles kutsutakse Eduskuntat üles taastama piiriülest töötajate liikumist Eesti ja Soome vahel.

Reinsalu ütles et kujunenud olukord on talumatu. “Eesti Vabariik peab kõigil tasanditel jätkama tugevat sõbralikku survet Soomele, et leida tekkinud humanitaarprobleemile võimalikult kiire lahendus,” ütles Reinsalu.

Pöördumises tuuakse välja, et Eesti ja Soome on teinud koroonavastases võitluses tõhusat koostööd, kuid kolmapäevast kehtima hakanud piirangud toovad kaasa suuri probleeme tuhandetele inimestele, kes jagavad tööd ja kodu kahe riigi vahel.

“Tunnustades vajadust tõkestada viiruse levikut üle riikide piiride, kutsume Eduskuntat arutama ja väljendama toetust võimalustele, et riikidevahelises koostöös leida sellised usaldusmeetmed, mis vähendaksid viiruse levikut piirüleses liikumises, kuid võimaldaksid venitusteta taastada piiriüleste töötajate liikumise meie riikide vahel,” seisab pöördumises.

Pöördumise esitajate seas on Isamaa, Reformierakonna, EKRE ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed. 

Alates 27. jaanuarist 2021 on Soome Vabariik otsustanud sisuliselt sulgeda töörände Eesti ja Soome vahel vähemalt üheks kuuks.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

karantiin või Tegnell
27. jaan. 2021 22:22
Seltskond kui asi läheb tõsiseks siis riik peab sekkuma ja äärmiselt resoluutselt selleks riik ongi. Karantiin või Tegnell katkuaeg.
tuleb teha valik, paraku
27. jaan. 2021 19:48
Töömees peab tegema valiku ja paraku oluline töövõimalus võimalus teenida. Ülelahe töörändel piirang loodetavasti kuuks ajaks...