"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna Soojuse juhatuse liikmeks valiti Rainer Vakra (1)
27. jaanuar 2021
Tallinna Soojus

AS Tallinna Soojus nõukogu valis täna uueks juhatuse liikmeks Rainer Vakra, kes asub ametisse 1. veebruaril.

Juhatuse liikme ametikoha täitmiseks viidi läbi avalik konkurss, kus osales 81 kandidaati. Valikukomisjoni vestlusele kutsuti kolm kandidaati, kellest parimaks tunnistati Rainer Vakra.

“Ettevõtte nõukogu ootas kandidaadilt soojamajanduse toimimismudeli tundmist ja suutlikkust soojamajanduse korraldamist Tallinna linnas edasi arendada,” märkis AS Tallinna Soojus juhatuse liige Enn Tonka. “Intervjuu käigus tekkis meil arusaam, et Rainer Vakral on olemas nii ametikohale vajalikud eeldused kui ka selge ülevaade soojamajanduse korraldusest. Silma paistis tema selge visioon juhatuse liikme ülesannetest, majandustegevuse korraldamisest ja investeeringute planeerimisest, samuti tema suundumus tulemustele ja koostööle.”

“Olen ikka endale omase kirega üritanud puhtama energia olulisust selgitada,” ütles AS Tallinna Soojus juhatuse vastne liige Rainer Vakra. “See on minu valdkond, mida soovin suunata ja juhtida. Mul on tahe mõelda ja pingutada selle nimel, et tulevikus oleks meil kõigil parem elukeskkond. Nüüd saan rakendada oma varasemaid juhtimiskogemusi ja keskkonnateadmisi”.

Rainer Vakral on pikaajaline ning mitmekülgne töökogemus avalikus sektoris, sellest kaheksa aastat Tallinna linnaorganisatsioonis ning kaheksa aastat Riigikogus. Ta juhtis viis aastat Riigikogu keskkonnakomisjoni tööd ja on seega saanud põhjalikud teadmised soojusenergeetika arengusuundadest riiklikul tasandil. Tema töökogemust toetab keskkonnakorralduse kõrgharidus.

Vakra ütles intervjuus ERR-ile, et lahkub ühtlasi Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ja Tallinna linnavolikogust ning keskendub ettevõtlusele.

“Ma olen otsustanud selgelt, et tuleb olla oma sõnade vääriline, ja ma olen kogu aeg rääkinud, et linnade ja riigiettevõtete juhid peavad olema poliitiliselt sõltumatud. Loobun isikumandaadiga saadud kohast Tallinna linnavolikogus ja minu asemele tuleb sotsiaaldemokraat,” ütles Vakra. 

“Kui sa tahad juhtida ettevõtet, ei ole paslik olla poliitikas. Lahkun ka Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast,” ütles Vakra, lisades, et  on märtsis saamas 40 ning on viimane aeg avada uus lehekülg ja siirduda ettevõtlusesse.

Rainer Vakra esimene tööpäev AS Tallinna Soojus juhatuse liikmena on esmaspäeval, 1. veebruaril.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

radikad Valdekult
28. jaan. 2021 08:53
Esmalt radikad tagasi Valdekule ja siis Tallinna Soojus.