"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Terviseamet: üha rohkem nakkuskoldeid on koolides (1)
27. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Terviseameti epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko märkis kolmapäeval Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et kõige suurem tõenäosus on nakkust saada noortelt ja tööealistelt elanikelt. "Hospitaliseerimiste arv on stabiliseerumas, aga üks murekoht on suur surmajuhtude arv," lisas ta. 

Kõige rohkem nakatunuid on jätkuvalt pereringis, töökohtades ning hooldekodudes ja laste- ja õppeasutustes. Seoses koolide kontaktõppe taastumisega on oodata ka koolikollete lisandumist.

Õpetajad nakatavad nii õpilasi kui ka kolleeege

Aktiivseid koldeid on Terviseameti andmetel Eestis 101. Enim aktiivseid koldeid on jätkuvalt Harjumaal ja Ida-Virumaal, enamasti on need hooldekodudes ja töökohtades. Koolikoldeid on hetkel 15. Koolides on haigestunute seas õpetajaid ja lapsi pooleks, aga kipub välja kooruma olukord, et mitte kõige tervemad õpetajad tulevad sümptomitega kooli ning nakatavad nii õpilasi kui kolleege. “Palume väga haigestunutel koju jääda ja end korralikult terveks ravida,” palus Dontšenko.

64% kõigist nakatunutest on juba lähikontaktseteks tuvastatud, mis tähendab, et nad viibivad kodus ja ei ohusta teisi. Jätkub aga sissetoodud haigusjuhtude registreerimine ja enamasti tuleb nakkust Soomest, Venemaalt, Ukrainast, aga 11 juhtu on tulnud ka Araabia Ühendemiraatidest. Ühe kolmandiku osas pole teada, kust nad viiruse said. 

Terviseamet paneb kõigile südamele, et peaksime jätkuvalt pidama kinni kõikidest reeglitest, millest peame kinni pidama ehk jääma kindlasti haigena koju, pidama distantsi ja kui ei saa, siis kandma maski ning kasutama desinfitseerimisvahendeid. “Siin pole midagi uut, aga enne ei saa meetmetest loobuda kui elanikkond ei saa vähemalt 60% ulatuses vaktsineeritud,” lisas Dontšenko.

Ühe kolmandiku osas pole teada, kust nad viiruse said. 

Irina Dontšenko: surmajuhtude arv on murekoht

“Haigestumine on stabiliseerunud, aga püsib väga kõrgete numbrite juures. Väljaspool Harjumaad ja Ida-Virumaad täheldame kasvutrendi. Hospitaliseerimiste arv on samuti stabiliseerumas, aga üks murekoht on surmajuhtude arv, kasvab ka liigsuremus,” sõnas Dontšenko.

Üle-eestiliselt moodustub positiivsete koroonatestide osakaal kõikidest testidest 10,6%. Jätkuvalt on enim haigusjuhte registreeritud Harjumaal ja Ida-Virumaal. Kokku saavad need maakonnad 64% kõikidest päeva jooksul registreeritud haigusjuhtudest.

Kui analüüsida haigestumust maakonniti, siis Harjumaa haigestumus on kerges langustrendis, kerget stabiliseerumist on näha Ida-Virumaal, kuid vaatamata sellele on näitajad endiselt väga kõrged. “Samas kasvab haigestumus mitmes Lõuna-Eesti regioonis, eeskätt Tartumaal, Põlvamaal, Jõgevamaal ja ka Kesk-Eestis, Raplamaal on haigestumine kasvutrendis. Pärnumaal on tänaseks juurdekasv stabiliseerunud,” ütles Dontšenko.

Üleriigiline haigestumuse intensiivsus on endiselt väga kõrge ning Harjumaa haigestumuse langust stabiliseerib haigestumuse kasv Lõuna regioonis, seega ei saa öelda, et olukord oleks väga palju paremaks muutunud. “Võime lihtsalt täheldada, et on kerge stabiliseerumise trend ja jätkuvalt on kõik meie enda kätes. Iga kolle kasvatab haiguse leviku ohtu ja selle levikut koldest väljapoole,” sõnas ta.

 

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

uus suund
27. jaan. 2021 17:34
https://eestinen.fi/2021/01/kas-oleksid-nous-hiinas-hakati-koroonaproove-votma-parakust/