"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Belobrovtsev: õpetajad võiksid olla vaktsineerimisel järgmine sihtrühm (0)
28. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev kohtus munitsipaalkoolide ja -lasteaedade juhtidega, et arutada koroonaga seotud olukorda haridusasutustes. Ühe olulise teemana kerkis esile õpetajate vaktsineerimise vajalikkus.  

Abilinnapea märkis, et nii lasteaia- kui ka koolijuhid olid oma arvamuses üksmeelsed – mida varem suudab riik pakkuda vaktsineerimisvõimalust nende asutuste töötajatele, seda parem. “Võttes arvesse, et Tallinna lasteaedades käib üle 21 tuhande lapse ja veel ligi 44 tuhat last õpib munitsipaalkoolides, on sellise võimaluse tekitamine viiruse leviku tõkestamiseks ülioluline,” rõhutas Belobrovtsev.

“Kui me räägime lasteaedadest, siis nende personal on asendamatuks abiliseks paljudele lapsevanematele, kelle tööst sõltub ühiskonna igapäevane toimimine ja turvatunne ning kellel ei ole võimalik jääda kodukontorisse. Lasteaiad on olnud avatud kogu koroonakriisi ajal, nii eelmise aasta kevadel kui ka sügisel ja ka praegu, mis teeb ka lasteaiaõpetajatest ja nende abidest eesliinitöötajad,” ütles Belobrovtsev.

Abilinnapea sõnul sõltub õpetajate tervisest suurel määral, kas lasteaiarühmad saavad olla järjepidevalt avatud, samas võib õpetajate haigestumine olla riskifaktoriks ka laste tervisele.

“Haiguse leviku dünaamika näitab, et viirus tabab üha rohkem noori inimesi, seal hulgas ka lapsi. Praeguse seisuga on Tallinnas koroonaga nakatunuid 26 lasteaias ja karantiinis on 39 rühma, haigestunud on 79 töötajat ning 30 last,” märkis ta. “Nakkus on levinud ka koolides ning selleks, et võimalikult suures mahus saaks jätkuda kontaktõpe, on fookuses ka kooliõpetajate tervise kaitse.”

Arvestades asjaolusid pöördus Vadim Belobrovtsev Tallinna Linnavalitsuse nimel tervise- ja tööminister Tanel Kiige poole ettepanekuga võimaldada nii lasteaia- kui ka kooliõpetajatele vaktsineerimist järgmisena peale meditsiinitöötajaid, hooldekodude elanikke ja töötajaid ning riskirühmasid.

“Vaktsineerimine oleks kindlasti vabatahtlik,” rõhutas Belobrovtsev, avaldades samas lootust, et õpetajad mõistavad vaktsineerimise vajalikkust. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.