"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita paneb prügistajate tabamiseks üles kaamerad (0)
28. jaanuar 2021

Prügistajate ohjamiseks pannakse Pirita linnaosas kolme avaliku pakendikogumispunkti juurde kaamerad.

Pirita on hädas hoolimatute inimestega, kes muudavad pakendipunktides olevate konteinerite ümbrused prügimägedeks. “Prügijäneste tabamiseks laseme paigaldada kolme pakendipunkti juurde kaamerad. Need seatakse üles sinna, kus on olnud kõige rohkem prügistamist – Vabaõhukooli teele, Lodjapuu ja Oblika tee ristile ning Rummu tee parklas asuvate konteinerite juurde,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

“Eriti probleemne koht on Vabaõhukooli teel asuv pakendipunkt, kuna sinna jäetakse viimasel ajal pidevalt jäätmeid, näiteks vanu rehve. Tuuakse mööblitükke, kasutatud elektroonikat, külmikuid, pliite,” kirjeldas ta.

Varem on järelevalve eesmärgil paigaldatud kaamerad kolme pakendikogumispunkti juurde. “Kaameralahenduse abil on tabatud mitmeid prügistajaid, kuid mõnevõrra on prügistamine siiski jätkunud ning kõiki prügijäneseid ei ole olnud võimalik tuvastada,” nentis Liinat.

Linnaosavanem tuletas meelde, et jäätmete sokutamine konteinerite kõrvale on jäätmeseaduse rikkumine, mis toob kaasa karistuse.

“Tegemist on kohaliku omavalitsuse jäätmehoolduseeskirja nõuete rikkumisega, mille eest karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut ehk 800 eurot. Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, karistatakse rahatrahviga kuni 20 000 eurot,” viitas Liinat.

Ta lisas, et trahv ei vabasta risustajat kohustusest konteineri kõrvale sokutatud jäätmed jäätmejaama viia ja kui reostaja seda ei tee, siis tuleb tal lisaks trahvile maksta ka jäätmete koristamise eest.

Linnaosavanem loodab, et lisaks kaameratele on võitluses prügijänestega abi ka kogukonnast. “Kui keegi märkab pakendipunktis ebaseaduslikku tegevust, siis palun andke sellest teada Mupo lühinumbril 14410, et operatiivselt tegutseda,” kutsus Liinat.

Uued kaamerad pakendipunktide juurde paigaldatakse veebruaris. Pirita linnaosas on 25 avalikku pakendikogumispunkti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.