"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Koolitüdrukutele jagatakse laiali suur hulk hügieenisidemeid (0)
28. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Eesti Punase Risti kaudu jõuab Tallinna koolidesse õige pea suur hulk hügieenitarbeid.  Eesmärk on pakkuda abi neidudele, kelle peredel ei ole võimalik alati tagada neile vajalikke hügieenivahendeid.

 

Kaubikutäis annetatud hügieenisidemeid saabus Laste Vaimse Tervise Keskusesse, et sealt edasi need Tallinna koolide vahel ära jagada.

“Idee tekkis firmal Alwyas koostöös Eesti Punase Ristiga. Sellest suurest partiist tuli Tallinnale ligi 35 000 sidet, mis lähevad jagamiseks kõikidele Tallinna koolidele,” lausus Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi juhatuse esimees Toomas Sepp.

Kõikidesse Tallinna koolidesse jõuavad hügieenisidemed Koostöös SA-ga Tallinna Koolitervishoid. Noored neiud, kelle peredel ei ole alati võimalust hügieenisidemeid soetada, saavad neid vajadusel küsida kooliõe käest.

SA Tallinna Koolitervishoid juhatuse esimees Kädi Lepp sõnas, et koolides on selliste muredega lapsi. “Üldiselt me ikkagi teame perede olukordasid,“ lausus ta. „Me võime ka siin jaotamisel öelda, et meil on nii suur tagavara, et kindlasti uurige, kuidas teil üldse peres võimalus on ja siis me ju võime neid lapsi varustada.”

See, et vähekindlustatud peredes kasvav laps tunneb puudust ka elementaarsetest hügieenitarvetest on probleemiks kogu maailmas.

“21. sajandil ja kolmandal dekaadil ei ole mõeldav, et laps ei saa kooli sellepärast, et tal ei ole elementaarseid hügieeniesemeid. See on väga tänuväärne initsiatiiv, muidugi tundlik ja delikaatne teema. Noor ei julge ka vahest sellest rääkida,” ütles Tallinna abilinnapea ja SA Tallinna Koolitervishoid nõukogu liige Betina Beškina. 

“Aga mitu päeva olla eemal õppeprotsessist ja huvitegevusest on väga imelik kaasaaegses maailmas, kus on nii palju võimalusi,” lausus ta.

Eesti Punase Risti kaudu saavad varustatud mitte ainult Tallina koolid, vaid Always hügieenisidemed jõuavad õppeasutustele üle Eesti.

 

 

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.