"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinn ühtlustab perepileti kasutamist (0)
28. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

"Nüüd me loobusime üldse sellisest formuleeringust, et perepiletit saavad kasutada neli inimest - kaks täiskasvanut ja kaks last. Laste arvu enam reguleeritud ei ole ja oluline on ka see, et lapse iga on kõigis linnaasutustes kuni 19. eluaastani kaasa arvatud," ütles Tallinna abilinnapea Betina Beśkina.

Tallinna spordi-, vabaaja- ja kultuuriasutustes on ka praegu võimalik kasutada perepileti soodustust, kuid asutused on pere mõistet ehk nii laste arvu kui ka nende vanust käsitlenud paraku väga erinevalt. 1.aprillist soovib linn selle ühtlustada. Linna asutustes on uuenduste üle hea meel, siiski veidi kardetakse, et inimesed seda ära hakkavad kasutama.

“Väga probleeme ei näe, kuid on kerge kartus, et seda hakatakse kurjalt ära kasutama, sest inimesi on ju igasuguseid,” leiab Tallinna Loomaaia müügi-ja turundusosakonna juhataja Riine Kallas.

“Aga selle hirmu kaalub üles positiivne pool, et mida rohkem me saame tuua lapsi loodushariduse juurde, sest loomaaedade missioon on lisaks liigikaitsmisele ka loodushariduse andmine, ja kui perepiletiga sissepääs on soodsam ning laste arv on vabaks lastud,  siis me anname peredele suurema võimaluse tulla siia ja veeta koos oma kvaliteetaega,” ütles Kallas.

Tallinna Linnamuuseumi jaoks muudatused endaga midagi uut kaasa ei too, juba praegu on perepiletiga näituste külastamine just nii reguleeritud.

“Meil on hea meel. Meie jaoks ei muutu sellega midagi, sest linnamuuseumis on nüüdseks juba paar aastat perepiletit nii tõlgendatud, nagu seda nüüd muudes asutustes samuti tegema hakatakse. Kuidas me siis piirame neid lapsi, et kolmas oleks just nagu ülearu või? Meie huvides on soosida perekülastusi ja see, et kasvaks peale uus, muuseumihuviline põlvkond,” tõdes Tallinna Linnamuuseumi kommunikatsioonispetsialist  Lea Veigel.

2019. aastal moodustasid Eestis kolme lapsega pered kõigist lastega peredest 10% ning nelja ja enama lapsega pered 2,2%. Seega ei too laste arvu piiritlemata jätmine linna asutustele suurt lisakulu kaasa.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.