"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jätkuva lumesaju tõttu tuleb liikluses olla väga ettevaatlik (0)
29. jaanuar 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

"Pideva lumesaju korral alustatakse ühe hooldusringi lõppedes kohe järgmisega ja nii kuni lumesaju lõpuni," rääkis abilinnapea Kalle Klandorf. "Kui aga sadu on väga tihe, võib enne puhastusmasinate saabumist siiski kohati libe olla."

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartneid teevad teedel ja tänavatel lume- ja libedusetõrjet ööpäevaringselt, kuid järgnevatel päevadel jätkuv lumesadu muudab liiklustingimused keerulisemaks.

Klandorfi sõnul on teede ja tänavate seisukord talviseid olusid arvestades rahuldav, kuid lumesadu jätkub ja liiklejail tuleks olla tavalisest ettevaatlikum. “Tallinna suuremad tänavad hoitakse soolamärjad ning hooldustööd toimuvad järjepidevalt. Pideva lumesaju korral alustatakse ühe hooldusringi lõppedes kohe järgmisega ja nii kuni lumesaju lõpuni,” rääkis Klandorf. “Kui aga sadu on väga tihe, võib enne puhastusmasinate saabumist siiski kohati libe olla. Seepärast palun autojuhtidel valida sobiv sõidukiirus ja hoida tavapärasest suuremat pikivahet. Sihtkohta jõudmiseks tuleks varuda piisavalt aega ning alustada sõitu pigem aeglaselt, et jõuaks teeoludega kohaneda.” 

Ettevaatlikkusele kutsub abilinnapea ka jalgsi ja jalgrattal liikujaid, sest hoolimata teehooldajate pingutustest võib ka kõnni- ja kergliiklusteedel tulla ette ootamatut libedust.

Teid hooldavad ettevõtted jälgivad ilmaolusid pidevalt ning lume ja libedaohu tekkimisel on väljas kogu tänavakoristustehnika. Peatänavatel teeb tööd 40 puistur-sahka, kõnni- ja rattateedel 25 traktorit ning kõrvaltänavatel 28 sahka-traktorit, peale selle ka enam kui 30 käsitööbrigaadi. Töid tehakse hilistel õhtutundidel ja öösel, et võimalikult vähe liiklust häirida.

Lumesaju lõppedes algavad tööd lumevaalude korrastamiseks- tänavad ja jalg- ja jalgrattateed lükatakse laiemalt lahti, vajadusel korraldatakse lume äravedu. Tänase seisuga on linnast välja veetud juba 15 564 mlund. Viimase ööpäeva jooksul on sõiduteedele puistatud ligikaudu 144 tonni kloriide ning ratta- ja kõnniteedele 18 tonni graniitsõelmeid. 

Kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on kinnistu või ehitise omaniku korraldada. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.