"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaasava eelarve rahvahääletuse lõpuni on jäänud kaks päeva (0)
29. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Tallinna kaasava eelarve rahvahääletusel on oma hääle andnud juba 16 147 linlast. Kõik, kes soovivad oma linnaosa avaliku ruumi kujundamisel kaasa rääkida, kuid ei ole veel hääletanud, saavad seda teha käesoleva nädala lõpuni ehk 31. jaanuari südaööni.

Tänahommikuse seisuga on kõige aktiivsemalt kaasava eelarve rahvahääletamisel osalenud Lasnamäe elanikud – 4037. Põhja-Tallinnas on oma hääle andnud 2307, Kesklinnas 2002, Nõmmel 1898, Mustamäel 1851, Kristiines 1589, Haaberstis 1523 ja Pirital 940 inimest.

“Kuna tänaseks on tuhanded inimesed oma hääle andnud, tuleb kõikide ideede esitajatel ja nende toetajatel olla viimasel kahel päeval eriti aktiivsed – ei tasu loota, et võitmiseks piisab ainult sõprade häältest,” innustas Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet linlasi projektis kaasa lööma. “Oleme viimase kahe nädala jooksul näinud väga põnevaid viise ideede tutvustamiseks – alates vareenikute loosimisest ja lõpetades lumeskulptuuride ehitamisega. Allesjäänud nädalavahetus on ideaalne aeg teha viimane pingutus meelepärastele ettepanekutele reklaami tegemiseks.”

Kaasava eelarve ideede rahvahääletusel saab osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn. Hääle saab anda kas internetis või paberkandjal linnaosavalitsustes kohapeal. Hääletamiseks on vaja end eelnevalt tuvastada ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või EU eID abil. 

Iga inimene saab hääletada kuni kahe endale meelepärase idee poolt oma elukohajärgses linnaosas. Kesklinnas saab valida 17 idee, Lasnamäel ja Kristiines kummaski 16, Põhja-Tallinnas 13, Haaberstis 12, Nõmmel 11, Mustamäel 8 ja Pirital 5 idee vahel.

Tallinna linn algatas esmakordselt kaasava eelarve projekti, mille investeeringute kogumahuks 2021. aastal on 800 000 eurot. Kaasava eelarvega soovitakse elanikke rohkem mõtlema panna linnakeskkonna arendamisele ning anda neile täiendav võimalus uute ideede esitamiseks ja nende üle otsustamiseks. Nii viiaksegi sel aastal kaasava eelarvega igas linnaosas ellu üks projekt, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja ise valinud.

Tallinna kaasavasse eelarvesse esitatud ideede rahvahääletus kestab 31. jaanuari südaööni, hääletuse tulemused avaldatakse 3. veebruaril Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil.

Kaasava eelarve ideedega saab tutvuda ja hääletuspunktide asukohad linnaosades leiab Kaasava eelarve kodulehel

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.