"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 691 koroonapositiivset (0)
29. jaanuar 2021
Rene Suurkaev

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6098 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 691 ehk 11,3 protsenti testide koguarvust. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 266 inimesel. 205 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 154, Tartumaale 58, Pärnumaale 47, Võrumaale 45, Järvamaale 23 ja Lääne-Virumaale 22 uut positiivset testi. Viljandimaale lisandus 12, Saaremaale 11, Jõgeva-, Rapla-, Põlva ja Läänemaale 9, Valgamaale 3 ja Hiiumaale 2  uut nakkusjuhtu. 12 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 547,3 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 11,1%.

Terviseameti jälgimisel on üle 30 500 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 700 inimese, kellest 3254 on nakatunud. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6000 inimese, kellest nakatunud on 1154.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 3400 inimese, kellest 740 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lõuna regiooni nakatunuid).

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 5400 inimese, kellest 1158 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja. ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 68, haiglaravi vajab 409 patsienti

29. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 409 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 43 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 24 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 68. Koju saadeti 23 inimest, 12 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest – 96-aastane naine, 90-aastane naine ja 84-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 409 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2417 COVID-19 haigusjuhtumit 2373 inimesega.

29. jaanuari seisuga on tervenenud 32 968 inimest. Neist 23 213 inimese (70,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 9755 inimese (29,6%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 766 328 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 43 343 (5,7% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 34 019, kaks doosi on saanud 7607 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 34 019, vaktsineeritud inimesi on 26 412, kellest 18 805 on saanud ainult esimese doosi ja 7607 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

Teine vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud ja COVID-19 vaktsineerimine jätkub hoolimata tarnete väikesest vähenemisest. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga. Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,6 protsendil vaktsineeritutest.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 260 264 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2941 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 328.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

Koroonaviiruse levik on üle Eesti laialdane ja intensiivne. Nakatumise kõver näitab küll stabiliseerimise märke, kuid murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus.

Esmaspäevast taastati kontaktõpe Harjumaal ja Ida-Virumaal. Kontaktõppes osaledes tuleb tarvitusele võtta kõik ettevaatusabinõud, et koroonaviirus ei leviks. Haigussümptomite tekkimisel peab jääma kohe koju ning võtma esimesel võimalusel ühendust oma perearstikeskusega või perearsti nõuandeliiniga 1220. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine.

Piirangutest kinni pidades pingutame selle nimel, et võimalikult paljud õppijad saaksid käia koolis ja osaleda kontakõppes. Neid koole, kus on koolipere mõnel liikmel diagnoositud COVID-nakkus, on Eestis veidi üle saja ja lasteasutusi umbes viiekümne ringis.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.