"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäevasündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
29. jaanuar 2021

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 89 avaldust ja teadet kuritegudest. Avaliku korra raskeid rikkumisi oli üks. Varavastastest kuritegudest teatati 37, sh vargustest 22 korral.

Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kümme inimene. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati kolm, narkojoobes üks. Eestist väljasaadetuid oli kaks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

 

Kehalised väärkohtlemised

29. jaanuaril teatati kaklusest Majaka põik tänaval, mille käigus tekitas seni tuvastamata mees valu ja kehavigastusi 41-aastasele mehele.

29. jaanuaril teatati peretülist Gildi tänaval asuvas korteris, mille käigus tekitas 59-aastane naine valu ja kehavigastusi 73-aastasele mehele. Naine peeti politseinike poolt kinni.

Vargused

29. jaanuaril teatati korterisse sissemurdmisest Kotzebue tänaval, kus korterist oli varastatud erinevaid isiklikke esemeid. Kahjusumma 1000 eurot.

29. jaanuaril teatati vargusest Paekaare tänaval asuvast korterist, kust varastati karp sularahaga. Kahtlustatavana peeti kinni 41-aastane mees. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluse käigus.

Kelmused

 

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et 37-aastasele mehele helistati seni tuvastamata isiku poolt ning tutvustati end kui Swedpanga töötajat. Mehele väideti, et tema kontolt tehakse kahtlast tehingut ning selle peatamiseks peab ta ennast Smart-ID abil tuvastama, mida mees ka tegi. Hiljem selgus, et mehe kontolt on kadunud 1138 eurot.

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et 34-aastasele mehele helistati seni tuvastamata isiku poolt, kes esitles end Swedpanga töötajana ning teatas, et tema arvelt on maha läinud raha. Mehel paluti netipanka siseneda ning hiljem avastas, et tema kontolt on kadunud 725 eurot.

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et portaalis Okidoki.ee kaupa müünud naisele kirjutas väidetav ostja, et soovib tema pakutavat toodet osta. Ostja saatis portaalisisese makselingi, mis osutus pettuseks ning naine avastas hiljem, et tema kontolt on kadunud ligi 450 eurot.

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et 32-aastasele mehele helistati seni tuvastamata isiku poolt, kes esitles end Swedpanga töötajana ning väitis, et mehe kontolt taheti teha kahtlast tehingud. Et seda tegevust väidetavalt peatada, pidi mees end Smart-ID abil tuvastama, mida ta ka tegi. Hiljem avastas ta, et tema nimel on võetud krediitlaenu üle 2000 euro ja tema pangakontolt on kadunud üle 11 000 euro.

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et 34-aastasele naisele helistati seni tuvastamata isiku poolt, kes esitles end Swedpanga töötajana ning teatas, et naise arvel toimuvad kahtlased tehingud. Selle peatamiseks pidi naine ütlema oma panga kasutajatunnuse ja koodid, mida ta ka tegi. Seejärel avastas naine, et tema pangakontolt on kadunud üle 5600 euro.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.