"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna õpilased saavad ka sel aastal osaleda tasuta muuseumitundides (0)
29. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Tallinna linna ja muuseumide koostöös jätkub 2021. aastal muuseumiõppe projekt, mille tulemusel saavad pealinna õpilased tasuta osaleda muuseumide haridusprogrammides.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinna õpilastele tasuta muuseumitundide võimalust pakutud juba mitmel aastal. “Muuseumiõpe on osa tänapäevase õpikäsituse kontseptsioonist, mis keskendub eelkõige õppija vajadustele ning lõimib eri ainevaldkondi tegeliku eluga. Muuseumitunnid on saanud oluliseks osaks koolide õppekavades ning mul on hea meel, et need saavad jätkuda ka praegusel keerulisel ajal, mil paljud võimalused on piiratud,” rääkis Belobrovtsev. “Samas kutsun kõiki järgima ohutusmeetmeid nakkuse vältimiseks, kuna olukord koroonaviirusega on jätkuvalt keeruline.”

Tallinna Haridusameti koordineeritav projekt on suunatud loodus- ja täppisteaduste (LTT) valdkonnale. Tallinna munitsipaalkoolide põhikooli 2. ja 3. kooliaste külastada tasutaTallinna Loomaeda, Energia Avastuskeskust, Eesti Loodusmuuseumija Eesti Tervisemuuseumi. Tänavu liitusid projektiga veel Eesti Arhitektuurimuuseumja Eesti Meremuuseum (Lennusadam).

Muuseumid pakuvad erisuguseid programme – tegevusi viiakse läbi õues või tulevad muuseumitöötajad kooli, osaleda saab hübriidprogrammides virtuaalse külastusega jne. Muuseumid järgivad nõudeid koroonaviiruse leviku ennetamiseks ja õpilaste turvalisuse tagamiseks. 

Projekti rahastab Tallinna Haridusamet, õpilastele on muuseumitundides osalemine tasuta. Selleks, et tagada igale koolile võimalus projektist osa saada, on esimene registreerimine reguleeritud vastavalt kooli suurusele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.