"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Töötukassa alustab esmaspäeval töötasu toetuste avalduste vastuvõtmist (0)
29. jaanuar 2021
Postimees/Scanpix

Eesti töötukassa alustab töötasu toetuste avalduste vastuvõtmist esmaspäeval; kuna piiranguid on pikendatud, siis on ka kompensatsioon esialgu plaanitust suurem.

Töötukassa teatel kompenseeritakse palgakulu nendele ettevõtjatele, kellel on töötajaid Harjumaal või Ida-Virumaal ning kelle tegevus oli erakorraliste asjaolude tõttu 28. detsembrist kuni 31. jaanuarini märkimisväärselt häiritud.

Töötasu toetust makstakse äriühingule, välismaa äriühingu filiaalile, mittetulundusühingule, sihtasutusele või füüsilisest isikust ettevõtjale. Vabariigi valitsus kinnitas toetuse ettevõtetele, kelle tegevus on otseselt mõjutatud kehtestatud piirangutest.

Kompensatsiooni makstakse nende töötajate eest, kelle töökoha asukoht on 2020. aasta 22. detsembri seisuga töötamise registri kohaselt Harju või Ida-Viru maakonnas.

Kompensatsiooni suurus on nende töötajate novembri 1,5-kordne palgakulu, kuid mitte rohkem kui 180 000 eurot ettevõtja kohta. Füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) toetuse suurus on 876 eurot.

Toetusele sobival ettevõttel on e-töötukassas alates esmaspäevast olemas töötajate andmetega eeltäidetud avaldus. Tööandja saab valida, kas ja milliste töötajate palgakulu kompenseerimist soovib.

Enne avalduse esitamist tuleb tööandjatel tutvuda toetuse tingimustega, näiteks ei tohi töötajat, kelle eest kompensatsiooni küsitakse, kuu aja jooksul koondada. Samuti ei tohi ettevõttel olla maksevõlga või peab see olema ajatatud.

Toetuse taotlusi saab e-töötukassas esitada alates selle aasta 1. veebruarist kuni 28. veebruarini. Toetus kantakse ettevõtja kontole ja väljamakseid alustatakse hiljemalt 14. veebruaril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.