"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuring: nii tuumajaama toetajate kui ka vastaste osakaal on langenud (0)
29. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Jaanuaris Fermi Energia tellimusel korraldatud Kantar Emori küsitluse kohaselt on Eestisse väikese moodulreaktori ehitamise toetajate ja vastaste osakaal võrreldes septembriga langenud ning rohkem on neid, kel selget seisukohta pole.

Küsitlusest selgus, et tuumajaama rajamist toetab või pigem toetab 54 protsenti küsitletuist ning vastu või pigem vastu on 28 protsenti. Võrreldes 2020. aasta septembris korraldatud küsitlusega vähenes nii toetajate kui ka vastaste osakaal, vastavalt nelja ja kahe protsendipunkti võrra, teatas Fermi Energia.

Kantar Emori uuringust ilmnes ka, et soosituimad viisid elektri tootmiseks pärast põlevkivielektrist loobumist on päikese- ja tuuleenergia, vastavalt 60 protsendiga ja 57 protsendiga. Kolmandal kohal oli väikese moodulreaktori arendamine 38 protsendiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.