"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO JA PILDID! Noored kliimaaktivistid kogunesid Tammsaare parki meelt avaldama (1)
29. jaanuar 2021
Mats Õun

"Meie kõige suurem sõnum uuele valitsusele on see, et nad tegutseksid kiirelt ja teaduspõhiselt kliimakriisi leevendamise nimel," ütles kliimastreigi korraldaja Kertu Birgit Anton. 

Noored kliimaaktivistid kogunesid täna Tammsaare pargis, et näidata uuele valitsusele enda nägemust Eesti tulevikust. Läbi meeleavalduste soovitakse veel kiiremat tegutsemist kliimasõbraliku tuleviku nimel. Maratonstreik kestis 8 tundi. 

Vaata galeriid (16)

Greta Thunbergi eeskujul loodud kliimaaktivistide tiim kogunes täna kliimastreigiks juba 100. korda. Uurime, mis on noorte sõnum uuele valitsusele. 

“Meie kõige suurem sõnum uuele valitsusele on see, et nad tegutseksid kiirelt ja teaduspõhiselt kliimakriisi leevendamise nimel,” ütles kliimastreigi korraldaja Kertu Birgit Anton. 

Noortel on uuele valitsusele kõrged ootused, kuna nad tunnevad, et eelnevalt on neile antud vaid lubadusi ning tegudeni pole jõutud. “Jah, meile on öeldud, et me kuuleme teid ja nõustutud, et oleme kliimakriisile lähedal, aga tegudes pole meid kuulda võetud,” lausus Anton. “Endiselt jätkati põlevkivitööstuse rahastamist ja endiselt suurendati fossilsete kütuste põletamist.”

Meeleavaldajate soov on tähistada Eesti 150. sünnipäeva nii, et loodus meie ümber oleks alles samamoodi nagu oleme harjunud – puhta vee ja kliimaga, mis võimaldab kõigil inimestel turvaliselt elada. Maratonstreik algas juba kaheksast hommikul ning kestab kella neljani. “Jahe on, aga see on kõik seda väärt!” lausus aktivist Tobias Palm. 

Kliimaaktivistid on õnnelikud, et uus valitsus on andnud suuri lubadusi kliimakriisiga tegelemiseks ning loodavad südamest, et neid ka täidetakse. 

“Meid on päeva jooksul olnud erinev arv, eks me seisame siin vahetustega, kuna varavastel on päris külm,” tutvustas aktivist Kaia Konsep talvise streigi tagamaid. 

Meeleavaldusel käis päeva jooksul umbes 20 inimest. Kuigi osavõtt oli sel korral tagasihoidlik ei anna noored alla ning jätkavad kliimastreike, et anda oma panus muutmaks Eesti kurssi kliimasõbralikumaks.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vissid tapamajja
29. jaan. 2021 17:48
Koheselt kõik vissid tapamajja viimane kui üks ja totaalne lennukeeld juba miskit kujuneb. Ja peeruvalgel igati asjalik.