"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Kristiine tänavatelt ja hoovidest veeti välja üle 400 kuupmeetri lund (0)
29. jaanuar 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Tööde tulemusena on tagatud parem talvine teede hoolduse kvaliteet. Abiks olid kaasatud olukorra parandamiseks täiendavad traktorid, sahad ja veoautod," selgitas Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe.  

Kristiine linnaosa valitsus jätkab lume äraveo ja teisaldamise erakorraliste töödega kitsastelt kõrvaltänavatelt ja suurte kortermajade hoovidest. Viimase kahe nädalaga on viidud välja ja teisaldatud üle 400 kuupmeetri lund. 

Riibe märkis, et kuna maha sadanud lume mahud on sel aastal tavapärasest suuremad, siis otsustasime korraldada lume välja vedamist ning teisaldamist kitsastelt kõrvaltänavatelt ja suurte kortermajade parkimisaladelt, kuhu on tekkisid kõrged lumevallid, mis raskendasid liikumist. “Tööde tulemusena on tagatud parem talvine teede hoolduse kvaliteet. Abiks olid kaasatud olukorra parandamiseks täiendavad traktorid, sahad ja veoautod,” selgitas Riibe.  

“Igapäevased tööd on planeeritud selliselt, et esmajärjekorras lükatakse lahti tänavad, kus sõidab ühistransport ja asuvad laste- ja haridusasutused. Kõik linnaosa lepingupartnerid töötavad praegu selle nimel, et hoida teed ja tänavad korras. Tänavapuhastusfirma jälgib ilmastikutingimusi pidevalt ning lumesajuga või libedaohu tekkimisel on tänavatel väljas kogu tänavakoristustehnika. Palume kodanikke, kes talvel oma sõidukit ei kasuta, viia need tänavalt ära, kas siis hoovi või parklasse, et masinad saaksid paremini oma tööd teha,” ütles Riibe.

Kristiine Linnaosa Valitsus tuletab ka meelde kinnistuomanikele, et kõnniteede puhastamise ja õigeaegselt tehtud lume- ja libedustõrje eest vastutab teega piirneva maja või kinnistu omanik. Vajadusel tuleb puhastusala puhastada ka päeva jooksul, et tagada puhastusalal heakord. Kui lund on alla sadanud  palju, tuleb kinnistu- ja majaomanikel hakata kiiremas korras kõrvaldama oma ehitise katuselt lund ja jääpurikaid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.