"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinna jõulukuuskedest saab sooja suvel (0)
29. jaanuar 2021

"Me hinnanguliselt arvame, et umbes 50 megavatt-tundi soojust me peaksime saama sellest. Selle jaama jaoks pole see märkimisväärselt suur kogus, aga siiski paarikümne Tallinna korteri kuu vajadused katab," tunnistas energiakontserni Utilitas juhatuse esimees Andres Veske.

Tallinnas kogutud jõulukuused jõuavad Utilitase ahjudesse sooja ja elektrit tootma alles suvel. Praegu on kuuskedest tehtud hakkepuit liiga märg.

Kristiines koguti tänavu kuuski kümnes eri paigas. Elanikud tõid kokku palju enam kuuski kui varasematel aastatel. Hakitud kujul jõuavad aga kõik need Utilitase koostootmisjaama Mustamäel.

“Me hinnanguliselt arvame, et umbes 50 megavatt-tundi soojust me peaksime saama sellest. Selle jaama jaoks pole see märkimisväärselt suur kogus, aga siiski paarikümne Tallinna korteri kuu vajadused katab,” tunnistas energiakontserni Utilitas juhatuse esimees Andres Veske.

Veske sõnul kasutatakse kogu hakkepuidu mass tõhusalt ära. Taolise koostootmisjaama kasutegur on ligi 100 % ehk teisiti öeldes kasutatakse ära kogu energia – kas siis elektri või sooja tootmiseks kaugküttevõrku. 

Kristiine linnaosa on varem korraldanud meelelahutusliku kuuskede ühise põletamise. Seekord otsustati teisiti.

“Mulle tundub, et ajad on muutunud,” selgitas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe, “ja me üha rohkem mõtleme sellele, kuidas anda roheline panus Tallinna linna arengusse. Sel aastal tegime seda nii, et kogusime jõulukuused kokku, need hakitakse puidumassiks ja veetakse Utilitase koostootmisjaama.”

Tänutäheks linnaelanike kuuseloovutamisele korraldab linnaosa Räägu pargis Kristiine Valgusfestivali, mis on linnarahva rõõmuks üleval kuni sõbrapäevani. Räägu parki tuleb kuuselabürint, kuuskedest onn ja valguskaunistused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.