"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LOOMAAIA UUDISED: miilupullid puksivad üksteist karvaste sarvedega (0)
30. jaanuar 2021
Inari Leiman

Lörts ja sulailma hallus asendusid nädala lõpupoole külmakraadide, täiskuu ja värske lumega ning pilve vahelt piiluv päikegi muutis meeleolu kohe lahedamaks. Miilupullid uhkeldavad võimsate karvaste sarvedega ja panevad üksteist aeg-ajalt paika, kui liiga lähestikku satuvad, kuid sõime äärde sööma sammuvad ikkagi sõbralikult kõrvuti.

Lakkhundid, keda külastajad just sageli ei näe, on nüüd talvel, kui puud raagus ja lumi maas, oma rebasekarva kasukaga paremini märgatavad. Enamasti tulevad nad peale keskpäeva aedikusse toiduks antud saakloomi krõmpsutama ja ülejääki tagavaraks tallele panema.

Kullimäe kotkaste kompleksi aga on piirama asunud rebane: esmaspäeval märkasid talitajad värskeid jälgi möödunud kevadel koorunud habekotkanooruki elupaiga lumel. Asja lähemalt uurides avastati, et rebane oli mööda võrku üles roninud ja ukse kohalt ennast sisse pressinud. Suuri kotkaid kiskja targu kimbutama ei lähe, vaid noolib nende toidulaualt liharibadega konte. Sellele vaatamata sulgesid töötajad kõik väikseimadki pilud, et kutsumata külalist eemal hoida.

Hallhülgeile anti mängimiseks punane pall. Loomad ujusid algul seda uurima, kuid väga palju emotsioone mänguasjad neis ei tekita. Seevastu saba liigutav mängukala, mis sel nädalal korsakite elu elavdamas käis, köitis vilgaste koerlaste tähelepanu küll. Lausa nii, et nad otsustasid kala urgu peita: https://www.youtube.com/watch?v=WlRqmpMEPAc

Läinud laupäeva sulalumi ärgitas loomaaia looduskooli loomasõbrad laste loomaaia kääbuskitsedele ja kihnu maalammastele lumememmesid ehitama. Kitsekari end loomulikult tagasi ei hoidnud ja sõi lumememmed maiuspaladest – porgandist, lehisvihtadest, kuuseokstest ja isegi jõhvikamarjadest – kiiresti paljaks: https://youtu.be/goiiZaOp_vc

Troopikamajas küpsenud magusaid, aromaatseid ja õhukese koorega banaane said mekkida araraunad, surikaadid, šimpansid, tamariinid, kääbusmarmosetid, leemurid, kaelusmangabeid ja ka eakas karumakaak Griša.

Sel nädalavahetusel toimub üle Eesti talvine aialinnuvaatlus, sestap tasub ka loomaaias jalutades tähele panna nii põõsa otsas istuvat rasvatihast kui kuuseladvas passivat hallvarest. Kõige parem on linde jälgida muidugi soojast toast läbi akna toidumajakest silmas pidades. Igal juhul tasub vaatlusandmed kirja panna ja ornitoloogiaühingusse saata – nii saab osaleda Eesti populaarseimas ja suurimas harrastusteaduse algatuses. Täpsemad juhendid ornitoloogiaühingu kodulehel: https://eoy.ee/talv/kuidas-osaleda

Nagu jaanuaris ikka alustasid soojas siseruumis munemisega argusfaasanid.

Teisipäeval ja kolmapäeval osalesid loomaaia spetsialistid veebikeskkonnas toimunud XI Balti terioloogia konverentsil, kus esines ettekandega metslemmingust, uuest liigist Eesti teriofaunas loomaaia liigikaitse uuringute keskuse DNA analüüside spetsialist Grete Nummert.

Loomaaia siseekspositsioonid jäävad esialgu suletuks ka veebruaris.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.