"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Geenivaramu tahab aastaga kaasata 4000 uut geenidoonorit (0)
31. jaanuar 2021

Geenivaramu kavatseb sel aastal kaasata kuni 4000 uut geenidoonorit ning selleks esitas sotsiaalministeeriumile taotluse ligi 1,3 miljoni euro suuruse aastatoetuse saamiseks.

Geenivaramu kasutab riigieelarvelist toetust andmekogu andmete ja koeproovide säilitamiseks vastavalt inimgeeniuuringute seadusele, kehtestatud protseduurireeglitele, headele laboritavadele ja juhtimissüsteemi ISO standardile.

Taotletavast 1 291 000 eurost suurima osa moodustavad tööjõukulud 549 000 eurot, uute geenidoonorite kaasamisele ja proovide genotüpiseerimisele kulub 232 800 eurot. Tartu Ülikooli üldkululõiv on 20 prtsenti kogu lepingu mahust ehk 258 200 eurot, seisab taotluses.

Geenivaramul on olnud oluline roll riikliku personaalmeditsiini programmi tegevuste käivitamisel ja elluviimisel. Tegemist on jätkuva projektiga, mille rahastamise kohustus riigieelarvest sotsiaalministeeriumi kaudu tuleneb inimgeeniuuringute seadusele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.