"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kirikumaailma liider Craig Groeschel: suurepärane liider näeb asju ette (0)
31. jaanuar 2021

USA evangelistist pastor ja Life.Churchi asutaja Craig Groeschel esineba sageli eestvedamist käsitlevatel üritustel ja konverentsidel kogu maailmas. Glassdoor on nimetanud teda üheks 10-st parimast juhist USA väike- ja keskmiste ettevõtete hulgas ja on nimetanud Life.Churchi parimaks töökohaks, kus tema eestvedamisel töötada. Groeschel rääkis Starfish Academy poolt korraldataval konverentsil LIVE2LEAD: Estonia, kuidas saada liidriks, kes oskab asju ette näha. 

Kuidas olla liider, kes oskab ette näha, mis võib ees oodata, et saaksime täna otsuseid vastu võtta ja olla tulevikuks paremini ette valmistunud?

Groeschel rääkis selle illustreerimiseks ühe loo. “Olen kiriku pastor ja üks asi, mis meile korda läheb, on see, et tahame kaotada inimeste hulgas piiblivaeguse. Tahame aidata inimestel jumalasõna järgida. Aastaid tagasi otsustaisme selle probleemiga tegeleda, aasta oli umbes 2005 või 2006. Tegime veebisaidi youversion.com. Veebisaidi eesmärk oli olla YouTube’i, Facebooki ja piibli kombinatsioon. Tahtsime, et inimesed oleksid kogukonnas piibli ümber kaasatud. Probleem oli selles, et keegi ei tulnud kaasa! Isegi me ise ei kasutanud seda. Arvasime, et see on hea idee, aga see veebisait oli hale läbikukkumine ja plaanisime selle kinni panna,” meenutas Groeschel.

Mõte, mis võiks töötada

Üks tema kolleeg, Bobby Guenewald, ütles talle: “Ma kuulsin, et Apple tuleb välja mingi asjaga, mille nimi on äpp.” Groeschel oli sellest kuskilt lugenud, aga ei teadnud täpselt, mis on äpp. Kolleeg vastas: “Ma arvan, ma pole kindel, aga arvan, et see võib olla midagi olulist.”

Tollal polnud veel ühtegi äppi välja tulnud.

Kolleeg pakkus, et võiks võtta youversion.com-i ja viia selle hoopis äppi. Groeschelile tundus see suurepärane idee, aga kuidas äppi tehakse? Kummalgi meestest polnud aimugi. Nad hakkasid teiste töötajatega rääkima, et kas keegi oskab äppi teha. Nad jõudsid ühe 19-aastase osalise ajaga töötava noormehe juurde, kes oli väga nutikas ning küsisid, et kas tema oskaks ühe äpi teha.

Ja see nutikas 19-aastane poiss ütles: “Kui raske see siis olla saab?”

Niisiis tegi see poiss väga algelise rakenduse. Ja esimesel päeval, kui rakendused välja tulid, andsid nad välja YouVersioni piiblirakenduse. “Oli reede, andsime selle välja, ega me sellest palju ei arvanud. Pühapäeval tuli pähe, et vaataks, kas keegi on rakenduse ka alla laadinud. Selgus, et rakenduse oli alla laadinud 81 000 inimest. 81 000 inimest!” meenutas Groeschel.

Esmaspäeval oli osalise ajaga 19-aastasel olemas täiskohaga töö ja nad olid hakkama saanud millegi erilisega. “Nüüd on aastaid möödunud ja oleme lähenemas oma täiesti tasuta rakendusega poolele miljardile inimesele, kes on äpi alla laadinud,” rääkis Groeschel.

Kuidas ette näha võimalusi?

Ta soovitab kõigil mõelda nii: “Ma arvan, mul on üks mõte, mis minu arvates võiks töötada. Kuidas me liidritena oskame näha ette võimalikke probleeme, näeme neid varakult ja lahendame need kiiresti? Või kuidas oskame näha ette võimalusi? Kuidas näha neid kiiresti ja haarata neist varakult kinni? Kuidas seda teha? Kuidas saada liidriks, kes oskab ette näha? Suurepärane liider erineb heast liidrist, kuna ta õpib reageerimise asemel asju ette nägema. Ma mitte lihtsalt ei reageeri sellele, mis uudistes öeldakse või räägitakse sotsiaalmeedias. Selle asemel näen varakult asju ette ja reageerin väga kiiresti,” tõi ta välja.

Groeschel toob näiteks maailmaklassi hokimängija Wayne Gretzky öeldu: “Enamik mängijaid uisutab sinna, kus on litter. Mina lähen sinna, kuhu litter välja jõuab.”

Tark liider õpib ette nägema.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.