"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eha Võrk: paras aeg on hakata taotlema toetust hoovide korrastamiseks (0)
01. veebruar 2021
Albert Truuväärt

"Viimane tähtaeg, millal "Hoovid Korda" projekti raames saab taotlust esitada, on 1. märts. Aga ma mitte mingil juhul ei soovita seda 1. märtsi oodata, sellepärast et võib-olla arvuti veab alt, aga võib-olla lihtsalt dokumentatsiooni mingil põhjusel ei ole võimalik üles laadida," soovitas Tallinna abilinnapea Eha Võrk korteriühistutel aegsasti vajalikud dokumendid ära esitada.

Võrgu sõnul pakub Tallinn korteriühistute tegevuse toetamiseks kokku seitset erinevat meedet, mille kohta leiab lisainfot kodulehelt https://www.tallinn.ee/korteriuhistu. “Kui jääte hätta või kui teil tekib küsimusi, siis küsige kindlasti abi Tallinna linnavaraametiametnikelt – nad on lahkesti valmis aitama,” kinnitas Võrk korteriühistute nõuandeminutites esinedes.

Abilinnapea sõnul tuleb taotluse juurde kindlasti lisada äriregistri väljavõte. “Vaadake, et äriregistris oleks teie andmed õiged, sealhulgas ka teie kontaktandmed, sest meie praktika on näidanud, et paraku äriregistris on sageli jäänud vanad korteriühistu juhatuse andmed.”

Kindlasti peab olema toimunud ka korteriühistu üldkoosolek ja on saadud volitused taotlust esitada. “Korteriühistu üldkoosoleku protokoll võiks sisaldada kinnitust, et ka aastal 2021 kavandate näiteks parkla ehitust ja te olete arvestanud miinimummääraga toetusest,” soovitas Võrk.

Tema sõnul ei ole teada, kui paljud korteriühistud soovivad tänavu toetust kasutada, kuid sellest sõltub igakle konkreetsele projektile eraldatav toetussumma. “Kas on 15 protsenti, mis on miinimum või on see summa suurem. Praktika näidanud, et keskmiselt on kusagil 35 protsenti, aga sellele ei saa kindlasti loota. Korteriühistu üldkoosolek võiks arvestada toetusega miinimummäära ulatuses,” selgitas Võrk.

Kindlasti peaks olema koos taotlusega esitatud ka vastavad ehitusload või ehitusteatis, projektdokumentatsioon või raieluba. “Need tööd, mida te kavandate teha – nende kohta peaks olema bürokraatianormid kõik täidetud ja need dokumendid käes. Kui teil veel ei ole, siis palun kiirustage, sest esimese märtsini pole enam palju aega,” rääkis abilinnapea.

Lisaks tuleks Võrgu sõnul võtta tööde teostamiseks ka kolm hinnapakkumist ja esitada need koos taotlusega. “Ja kui te olete otsustanud, et võta odavamat – vahetevahel ei olegi kõige otstarbekam valida odavaim hinnapakkumine, sest seal näiteks ei ole tagatud kvaliteet – siis te peate selle ka juurde lisama, mis põhjusel te olete valinud teise hinnapakkumise.”

2021. aastal on Tallinna linnas tegutseval korteriühistul võimalik taotleda linnalt toetust õuealade heakorrastamiseks kuni 70 protsenti projekti maksumusest.

Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 16000 eurot aastas ning 40000 eurot ühe hoovi kohta, kusjuures toetust eraldatakse Tallinna linna eelarves selleks ettenähtud vahendite piires pärast objekti valmimist.

2021. aastal on Hoovid korda toetuse eelarve 760 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.