"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaasava eelarve rahvahääletusel osales ligi 20 000 linlast (0)
01. veebruar 2021
Albert Truuväärt

"Meil on suur rõõm, et esmakordselt Tallinnas toimunud kaasava eelarve projekt kõnetas nii paljusid linlasi. Ligi viieprotsendiline hääleõiguslike inimeste osalusmäär räägib iseenda eest," tõdes Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Tallinna esimesel kaasava eelarve rahvahääletusel andis oma hääle ligi 20 000 linlast, 18 543 linlast andis oma hääle elektroonselt, kuid paberil hääletanute täpne arv selgub pärast tänast häälte ülelugemist. Tallinna kaasava eelarve tulemused kuulutakse välja kolmapäeval, 3. veebruaril kell 12 toimuval linnavalitsuse pressikonverentsil. 

Kui e-kanalite kaudu hääletajaid oli 18 543, siis paberil laekunud hääli on veidi üle tuhande, kuid nende häälte ülelugemine veel toimub, mistõttu selgub täpne paberkandjal häälte arv tänase päeva lõpuks.  

Svet tunnustab ja tänab kaasava eelarve meeskonna nimel kõiki linlasi, kes andsid panuse oma kodulinna heaks. “Kuna täna toimub veel paberil laekunud häälte ülelugemine, siis kaasava eelarve tulemused avalikustame kolmapäeva keskpäeval pressikonverentsil,” nentis Svet. “Ent meil on suur rõõm, et esmakordselt Tallinnas toimunud kaasava eelarve projekt kõnetas nii paljusid linlasi. Ligi viieprotsendiline hääleõiguslike inimeste osalusmäär räägib iseenda eest ja võime sellest järeldada, et linlased on sellist algatust oodanud. Nii saame üheskoos kujundada meie linnakeskkonda elanike ootustele vastavaks.” 

Tallinna kaasava eelarve ideede rahvahääletusel sai osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn. Iga linlane sai hääletada kuni kahe endale meelepärase idee poolt oma elukohajärgses linnaosas. Kesklinnas sai valida 17 idee, Lasnamäel ja Kristiines kummaski 16, Põhja-Tallinnas 13, Haaberstis 12, Nõmmel 11, Mustamäel 8 ja Pirital 5 idee vahel. 

Tallinna linn algatas esmakordselt kaasava eelarve projekti, mille investeeringute kogumahuks 2021. aastal on 800 000 eurot. Kaasava eelarvega soovitakse elanikke rohkem mõtlema panna linnakeskkonna arendamisele ning anda neile täiendav võimalus uute ideede esitamiseks ja nende üle otsustamiseks. Nii viiaksegi sel aastal kaasava eelarvega igas linnaosas ellu üks projekt, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja valinud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.