"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 367 koroonapositiivset (0)
01. veebruar 2021
Rene Suurkaev

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3121 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 367 ehk 11,8 protsenti testide koguarvust. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 138 inimesel. 106 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 55, Tartumaale 41, Pärnumaale 29, Järvamaale 22, Võrumaale 16, Viljandi-, Rapla-, ja Lääne-Virumaale 12  uut positiivset testi. Jõgevamaale lisandus 6, Saaremaale 5, Põlvamaale 4, Läänemaale 3, Hiiu- ja Valgamaale 2 uut nakkusjuhtu. 8 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 544,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 10,9%.

Terviseameti jälgimisel on üle 31 900 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 16 800 inimese, kellest 3201 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6000 inimese, kellest nakatunud on 1213.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 2800 inimese, kellest 732 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lõuna regiooni nakatunuid).

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 6300 inimese, kellest 1217 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 25, haiglaravi vajab 418 patsienti

1. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 418 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 38 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 23 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 25. Koju saadeti 9 inimest, 3 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest – 90-aastane naine, 74-aastane mees ja 73-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 422 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2483 COVID-19 haigusjuhtumit 2438 inimesega.

1. veebruari seisuga on tervenenud 33 948 inimest. Neist 23 879 inimese (70,3%) haigusjuhtum on lõpetatud, 10 069 inimese (29,7%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 777 645 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 44 575 (5,7% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 28 186 inimesele, kaks doosi on saanud 10 408 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 28 185 inimesele, kellest  10 408 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes, algab hambaraviasutuste töötajate ja ambulatoorse eriarstiabi osutajate vaktsineerimine. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,6 protsendil vaktsineeritutest.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 261 120 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2998 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 340.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vaatamata haigestumuse intensiivsusele, on ohutunne koroonaviiruse leviku suhtes langemas

Eesti inimeste ohutunne koroonaviiruse leviku suhtes on langemas, kuid tõkestamise meetmete järgimise hoolsus püsib hea, selgub Riigikantselei tellimusel tehtud Turu-uuringute AS-i tehtud elanikkonna küsitlusest.

Viiruse levik on Eestis intensiivne. Harjumaal on nakatumine kerges languses ning Ida-Virumaal stabiliseerunud, samas kasvab nakatumine Lõuna regioonis. Peamiseks murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus. Igaüks saab kaasa aidata viiruse leviku tõkestamisele. Oluline on vältida üleliigseid kontakte ja pidada kinni ennetusmeetmetest.

Sellest nädalast alates kehtivad üle Eesti ühetaolised COVID-19 piirangud, kuna viirus on üle riigi ühtlasemalt levinud. Toitlustus- ja meelelahutuskohad on kohapeal viibimiseks avatud kuni kella 21ni õhtul ja koos võivad viibida maksimaalselt kuuesed grupid.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.