"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rimi plaanib hakata taastuvenergiat tootma (0)
01. veebruar 2021
Albert Truuväärt

Jaekett Rimi soovib 2030. aastaks saavutada kasvuhoonegaaside netonullheite ning kaalub võimalust hakata tulevikus ise taastuvenergiat tootma, seda näiteks päikesepaneelidega. "Hetkel kaalumegi seda, mis oleks parim koht päikesepaneelide paigaldamiseks ning millised kulud sellega kaasneksid," ütles Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.

Batsi sõnul on Rimi alates 2006. aastast oma tegevust laiendanud 50 protsendi ulatuses, ent energiatarbimine on jäänud peaaegu samale tasemele. Ta märkis, et Rimi ostab endale kuuluvates hoonetes vähese süsinikdioksiidi heitega taastuvenergiat.

“Küll aga ei asu kõik Rimi poed ettevõtte enda pinnal ning neis hoonetes ei saa me dikteerida, millist elektrienergiat sisse ostetakse. Seepärast ostab Rimi lisaks tavapärasele elektrienergiale ka spetsiaalseid sertifikaate, mis kinnitavad, et rendipindadel asuvates poodides tarbitud elektrienergia hüvitatakse taastuvenergia tootmisega,” lisas ta.

Rimi Eesti Food AS-i kauplused kuuluvad Rootsi kapitalil põhineva Rimi Baltic AB kaupluste hulka, mille ainuomanikuks on ICA Gruppen AB.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.