"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sel nädalal jõuab Eestisse esimene AstraZeneca vaktsiini tarne (0)
01. veebruar 2021
SCANPIX

"AstraZeneca vaktsiini esimene tarne pannakse praegu teada oleva info kohaselt teele 7. veebruaril ja esimese tarnega on tootja lubatud tuua umbes  14 000 vaktsiinidoosi ja teise tarnega umbes 21 000 doosi," lausus sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Kärt Sõber. 

Selle nädala lõpul peaks esimese tarnega Eestisse jõudma umbes 14 000 doosi AstraZeneca vaktsiini, kirjutab Postimees.

Ühendkuningriigis toodetud AstraZeneca vaktsiin on lisaks Moderna ja Pfizer/BioNTechile kolmas koroonavaktsiin, mis Eestisse jõudnud.

Pühapäeval jõudis terviseametisse 1200 doosi Moderna vaktsiini ja esmaspäeval 10 530 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini.

AstraZeneca vaktsiini süstitakse kahe annuse kaupa ning teise doosi vaktsiini saab patsient kätte 4–12 nädala pärast. Praegu juba Eestis kasutusel Pfizeri/BioNTechi vaktsiini teine doos süstitakse 21. päeval, Moderna puhul on soovitav intervall 28 päeva.

Kliinilistes uuringutes hinnati AstraZeneca vaktsiini efektiivsuseks umbes 60 protsenti. Enamik uuringutes osalenuid olid 18–55-aastased.

AstraZeneca kõige levinumad kõrvaltoimed kliinilistes uuringutes olid tavaliselt kerged või mõõdukad ja möödusid mõne päeva jooksul pärast vaktsineerimist. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on valu ja hellus süstekohas, peavalu, väsimus, lihasevalu, üldine halb enesetunne, külmavärinad, palavik, liigesevalu ja iiveldus.

Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul ei ole praegu teada, et AstraZeneca kõrvaltoimeid oleksid väga erinevad Pfizeri või Moderna vaktsiini omast. “Minu arvates on need kõik hästi talutavad. See ei ole probleem,” ütles Lutsar.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.