"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuring: enamus eestlasi ei usu kapo sekkumist poliitikasse (0)
01. veebruar 2021
Mats Õun

Porto Franco kinnisvaraarenduse korruptsioonijuhtumi näitel leiavad enamus eestlasi, et prokuratuur ja kaitsepolitsei (kapo) ei sekku poliitikasse, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eest küsitlusest. 

Esiteks paluti hinnata riigi peaprokuröri Andres Parmase poolt välja toodud versiooni, mille järgi toimus kahtlusaluste kinnipidamine just konkreetsel kuupäeval seetõttu, et kõik kahtlustatavad olid siis Eestis ning oli oluline, et kinnipidamised toimuksid samaaegselt. Seda peab väga või pigem tõenäoliseks 59 protsenti, pigem mitte või üldse mitte tõenäoliseks 24 protsenti ning 16 protsenti ei osanud öelda.

Järgmisena paluti hinnata mitmete Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmete väljendatud versiooni, mille järgi oli kriminaalasja avalikustamise kuupäeva valik uurimisorganite sekkumine poliitikasse, et nurjata päev hiljem toimunud abielureferendumi. Seda peab väga või pigem tõenäoliseks 35 protsenti, pigem mitte või üldse mitte tõenäoliseks 52 protsenti ning 13 protsenti ei osanud öelda.

12. jaanuaril teatasid prokuratuur ja kaitsepolitsei, et Porto Franco arendusega seoses on esitatud korruptsioonikahtlustus viiele isikule ja Keskerakonnale. Selle tõttu astus 13. jaanuaril ametist tagasi peaminister Jüri Ratas ning lagunes Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsus. Samal päeval lükati riigikogus tagasi abieluteemalise rahvahääletuse korraldamise eelnõu.

Norstati kiirküsitlus viidi läbi 27. – 28. jaanuarini 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja sellele osales kokku 500 vastajat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.