"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Väike-Emajõe jääst läbi vajunud kalamees uppus (0)
01. veebruar 2021
Pixabay

Reede õhtul uppus Tõrva vallas Väike-Emajõe jääst läbi vajunud kalamees.

Reedel kell 18.16 teatati, et Piiri külas hommikul kalale läinud 52-aastane mees jäi kadunuks. Mees leiti Hummuli paadisadama lähedal Väike-Emajõest jääaugust uppununa.

Päästjad aitasid uppunu kaldale tuua. Traagiline juhtum näitab selgelt, et siseveekogudel võivad olla jääolud väga erinevad ning eriti ohtlik on minna vooluveekogude jääle.

Päästjad hoiatavad, et veekogude jääle minnes tuleb selle paksust alati kontrollida ja arvestada jääst läbi vajumise ohuga. Ohutum on minna veekogule koos kaaslasega, kes vajadusel abi annab või kutsub. Koos jääl liikudes tuleb teineteisega paarimeetrist vahet hoida.

Kaela tuleb riputada jäänaasklid, mille abil saab ennast jääaugust välja tirida. Hätta jäänut saab jääaugust ise välja aidata kaasa võetud nöörijupi või muu taolisega. Jääl liikudes ei ole liiast selga panna päästevest, mis läbi jää vajunut vee peal hoiab ning pääsemiseks aega võita aitab.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.