"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Igavene tüliõun - kes peab omavalitsustele kuuluvaid kõnniteid puhastama? (0)
01. veebruar 2021

Lund on seekord ikka rohkem sadanud, kui me loota oskasime ja paiguti võivad hommikuti kõnniteed lausa läbimatud olla, ometi sai linn lumekoristuseks abijõudu juurde.

“Kui hommikul oli võibolla tõesti keeruline, sest lund sadas kogu aeg. Kui lumesadu ühel hetkel ka üle jääb, siis on tänavad puhtad. Kui vaadata, siis siin ka eriti ju viga ei ole. Hetkel saab liikuda nii jalgratta kui lapsevankriga,” ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Ent Korteriühistute liidu arvates on  kõnniteedega viga küll, sest korteriühistud ja kinnistute omanikud peavad hoolitsema omavalitsustele kuuluvate kõnniteede eest

“Tegelikult on olukord ebanormaalne. Täna peavad siis nii korteriühistud kui eraomanikud hoolitsema asja eest, mis neile ei kuulu. Loogiline on ju see, et inimesed peavad oma vara korras hoidma, näiteks katust puhastama ja jääpurikaid tõrjuma. Kõige kummalisem on see, et seaduse järgi peavad need samad kinnistuomanikud, kaasa arvatud korteriühistud hooldama teed, mis neile ei kuulu,” lausus Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi

Korteriühistute liit on saatnud regionaalministrile ka kirja, et muuta seadust nii, et omavalitsused koristaksid edaspidi ise tänavailt lund, kuid praegu veel vastust ei ole.

“Eelmisel aastal võeti kavva luua Tallinnas selline koristusüksus, mis tegelekski kõnniteedega. Täna on see hooldusüksus loodud, mis on väga tervitatav lisaressurss, kuid nende printsiip on täiesti vale – kui kinnistu omanik soovib, et linn puhastaks talle kuuluva kõnnitee, siis peab kinnistu omanik selle eest linnale maksma. See olukord peaks olema teist pidi,” selgitas Mardi.

“Eks seaduseandja peab tegema sellise korralduse, et kõiki kõnniteid hakkab linn puhastama, aga ma arvan, et kui me kaks, kolm kuud neid kõnniteid puhastame läheb linnale nii palju maksma, et teised asjad jäävad tegemata. Ma arvan, et selle rahaga saaks kolm lasteaeda valmis ehitada,” ütles Klandorf.

Klandorf lisas, et täna on inimestel, ka ühistutel ju võimalik tellida lumekoristus, seda saab tellida ka linna käest. “Loomulikult raha eest, ilma ei saa midagi. Kui järele mõelda, siis üldse väga vähe asju saab ilma rahata,” lisas ta.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.