"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinn jagas auhindu parimatele noorsootöö valdkonnas tegutsejatele (0)
01. veebruar 2021

Tallinn tunnustas noori, noosootöötajaid ja noorteorganisatsioone konkursil "Suured teod". Auhinnad jagati välja viies kategoorias, preemiate üleandmine toimus seekord ilma suurema tseremooniata ja üllatusena kõigile võitjatele.

 

Tallinna aasta noorsootöötajaks valitud Lasnamäe noortekeskuse peaspetsialist Maria Kazlovskaya oli siiralt üllatunud ja rõõmus kui hulk inimesi teda tööpostil õnnitlema saabus. Maria on tegutsenud noorsootöö valdkonnas 10 aastat. Tema erinevate projektide hulgast võib välja tuua näiteks

Raadiku noortestaabi loomise, mis läbi erinevate tegevuste piirkonna noori ühendab. Maria sõnul on Lasnamäe noored vägagi koostööaltid.

“Mina arvan, et kõige väärtuslikumad on just need, mis andsid noortele võimaluse oma initsiatiivi ellu viia. Kõige tähtsam ongi see, et meie anname noortele võimaluse nende ideid realiseerida. Ja kui nende ideed sünnivad ja näevad reaalsust, siis see lööb minu silmad särama,” rõõmustas Maria Kazlovskaya.

Tallinna aasta noore vabatahtliku tiitli pälvis aga 18-aastane Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane Oskar Raudne,  kes oli kevadise eriolukorra ajal kuu aega vabatahtlikuna tööl Saaremaa haiglas.

“Minu jaoks oli kõige õpetlikum see, et selle kohta on ka üks vanasõna “hirmul on suured silmad”, et karta ei tohi. Kui sellist tööd teha, siis tuleb minna julgelt kohe aitama,” nentis Oskar.

MTÜ Shokkin Group valiti kuue kandidaadi seast välja Tallinna aasta noorteühenduse tiitli vääriliseks. Põhjuseks rahvusvaheliste noorteürituste korraldamine.

Auhinna “Suured teod Tallinna noortele” võitjaks tuli MTÜ Noorteklubi Active noortele mõeldud meediafoorumi “2020 Youth Media Forum: Level Up” korraldamise eest.

Tiitli “Tallinna noorte suured teod” sai aga endale kesklinna noortekeskuses tegutsev keeleõppeklubi Youth English Club.

„Me oleme väga uhked, et saime selle auhinna. Me tahame teha meie Youth English Club suuremaks, et ühendada vene rahvust ja eesti rahvust,” selgitas keeleõppeklubis tegutsev Andrei.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on väga oluline märgata nii noorsootöötajaid ja noorteorganisatsioone kui ka noori endid.

Niivõrd oluline ei olegi auhind, mis üle antakse, vaid just tähelepanu, mille osaks nad saavad. 

“Samas on see meie jaoks suur peavalu, sellepärast et nad on kõik väga tublid ja nende seast valida võitjaid on äärmiselt keeruline.

Aga teisest küljest loomulikult linna jaoks on see suur au ja suur uhkus, et meil nii tublid noorsootöötajad, noored ja organisatsioonid on Tallinnas olemas,”  sõnas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Konkurss toimus seekord juba 16. korda ning ühtekokku laekus 55 kandidaati.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.