"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinn tunnustas suuri tegusid noorsootöös (0)
01. veebruar 2021
Albert Truuväärt

"Tallinna jaoks on oluline pakkuda oma noortele põnevat ja mitmekesist elukeskkonda, niisiis tuleb meil tunnustada ka sellesse valdkonda panustanud inimesi," sõnas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

 

Juba 16. aastat tunnustas Tallinna linn noorsootöö valdkonnas silma paistnud tegijaid ning parimaid tegusid. Konkursil “Suured teod 2020” tunnustati kandidaate viies kategoorias: suured teod Tallinna noortele, Tallinna noorte suured teod, Tallinna aasta noor vabatahtlik, Tallinna aasta noorteühendus ning Tallinna aasta noorsootöötaja.

“Suur rõõm oli näha, et konkursile esitati nii palju tublisid kandidaate ja tunnustamist väärt algatusi. Tallinna jaoks on oluline pakkuda oma noortele põnevat ja mitmekesist elukeskkonda, niisiis tuleb meil tunnustada ka sellesse valdkonda panustanud inimesi,” sõnas Belobrovtsev.

Noortele projektide planeerimise õpetamine

Kategooria suured teod Tallinna noortele võitjaks tunnistati MTÜ Noorteklubi Active poolt ellu viidud noorte meediafoorum 2020 Youth Media Forum: Level Up, mille eesmärk oli õpetada noortele projekti planeerimist, meediakirjaoskust ja kriitilist mõtlemist. Ettevõtmise tulemusena valmis seitse uut noorteprojekti, mis olid suunatud Lasnamäe linnaosa maine ja elukeskkonna parandamiseks. Kandidaatide seast pälvis eraldi äramärkimise ka Nõmme e-Noortekate Discordi server, mille eesmärk oli luua virtuaalsel kujul noortekeskuse avatud ruum noorsootöötajate ja noorte omavaheliseks suhtluseks. Serverit kasutavad ühiseks mängimiseks ka teised Tallinna noortekeskused.

Tallinna noorte suured teod kategoorias osutus võitjaks Kesklinna noortekeskuses tegutsev Youth English Club. Noorte endi loodud inglise keele klubi eesmärgiks on harjutada ja arendada inglise keele oskust ning leida uusi sõpru. Lisaks soovivad klubi asutanud noored luua sidemeid eesti- ja venekeelsete noorte vahel. Kandidaatidest toodi esile ka noorte eneseabimärkmik “Suudan Muudan Saavutan” ja noorte podcast “Sreda Cast”.

Tallinna aasta noore vabatahtliku tiitliga pärjati Oskar Raudne. 18-aastane Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane õpib Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli poolt pakutavaid tervishoiusuuna valikaineid. Kevadise eriolukorra ajal töötas Oskar vabatahtlikuna Saaremaa Haiglas, et omandatud teadmisi rakendada. Ära märgiti ka 18-aastane Julia Divonina, kes tegutseb vabatahtliku ja projektide koordinaatorina noorteühenduses Shokkin Group, mentorina programmis Changemakers Academy, partnerlusküsimustega Shokkin Group International võrgustikus, TedX Lasnamäe meeskonnas ja ajakirjas Äkki.

Hariduslike mängude festival

Tallinna aasta noorteühendus on MTÜ Shokkin Group. Noorte omaalgatuste toetamisele, kultuuridevahelisele õppele ja pehmete oskuste arendamisele suunatud noorteühendus on silma paistnud mitmete kohalike projektide ja noorte omaalgatustega: hariduslike mängude festival ja töötoad, rahvusvaheline noorsootöötajate koolitus graafilise visualiseerimise teemal, noortekoolitused meediateadlikkuse ja omaalgatuse teemadel, tänavatantsuvõistluste sari ja lauamänguõhtud. Äramärgituks osutus MTÜ Keerdtrepp, mis keskendub ekstreemspordi edendamisele noorte hulgas. 

Tallinna aasta noorsootöötajaks tunnistati Maria Kazlovskaya. Lasnamäe Noortekeskuse peaspetsialist jõudis lisaks noortega erinevate tegevuste ja väljasõitude korraldamisele juhtida noortekeskust, osaleda aktiivselt tänavanoorsootöös koos mobiilsete noorsootöötajatega, teha e-noorsootööd, koordineerida suvel noortekeskuse tegevusi noorte hulgas populaarsetes kogunemiskohtades ning korraldada igakuiseid noortefestivale. Äramärkimist pälvisid ka Jevgenia Zovmerja Erko Sõrmus. 

Tallinna noorsootöö tunnustuskonkursi “Suured teod” eesmärk on tunnustada Tallinna noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi, organisatsioone ja tegusid ning vabatahtlikuna tegutsenud noori. Kokku esitati sel aastal 55 kandidaati. Konkursi peakorraldaja on Tallinna Haridusamet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.