"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Coca-Cola Plazat ja Postimaja ootab ees ühine tulevik (0)
02. veebruar 2021

Hoonete ühendamine loob parema ligipääsu Rotermanni kvartalisse - kahe maja vahele tekib läbipääsutänav, mis ühendab Hobujaama platsi vanalinnaga, teisalt saab läbi kahe maja otse Rotermanni kvartalisse.

Linna poolt on Coca-Cola Plaza ja Postimaja kokkuehitamiseks ehitusluba antud. Kõige suurem muudatus ootab ees kahe maja vahelist ala, kus praegu asub sissepääs parkimisalale. Sinna vahele tulevad ühendused erinevatel tasanditel. 

Hoonete omanikettevõtte Baltic Horizon Fondi esindaja Tarmo Karotami sõnul on kahe maja ühendamise eesmärk luua hoonete sisus ja vormis ühtne tervik  ning parendada linnamiljööd. “Kolmas osa tuleb siis keskele, EFTE-kilest katusega uudne arhitektuurne lahendus, et üritada kogu miljööd kokku sulatada. Mis siin muutub, on Coca-Cola Plaza sissepääs. See läheb laiemaks, ühe seina me tõenäoliselt võtame ära, teeme kogu ligipääsu-peasissepääsu keskelt oluliselt laiemaks,” selgitas Baltic Horizon Fond fondijuht Tarmo Karotam.

Hoonete ühendamine loob parema ligipääsu Rotermanni kvartalisse – kahe maja vahele tekib läbipääsutänav, mis ühendab Hobujaama platsi vanalinnaga, teisalt saab läbi kahe maja otse Rotermanni kvartalisse.

Ka linna jaoks on oluline, et Hobujaama poolne tänavaruum saaks parema lahenduse, sest Hobujaama tänavale on tulevikus planeeritud liikuma ka sadamasse suunduv tramm. “Linnaruumi seisukohast on see ka väga oluline liigutus. Me teame ajalooliselt, et kino ehitati tööstusalale Postimaja taha ja ta oli ülejäänud linnaruumiga halvasti seotud. Täna on kogu see linnaruum seal ümber muutunud ja kino, tema alumiste korruste ümberehitamine, tema avamine paremini linnaruumi igal pool, ka Rotermanni poole, see on äärmiselt oluline ja valik linnaruumiline keskkonna parandamise projekt,” rõhutas Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja asetäitja Oliver Alver. 

Kahe maja ühendamisel jääb sisu samaks – kino jääb alles, Postimaja jätkab oma üürnikega, keda on juba praegugi väga palju ja erinevaid, hiljem lisanduvad ka büroopinnad. “Inimestel on vaja mitmekülgset põhjust tulla südalinna ja kui vanasti tuldi siia ainult kinno, siis tulevikus hakatakse tulema siia ka tööle või kohvikusse või inimestega kohtuma. Hübriidkeskus, mida meie mõtleme, peaks kõnetama kiire eluga linnainimest, ka turisti kindlasti,” selgitas Tarmo Karotam.

Projektlahenduse autorid on büroo Innopolis Insenerid ja HG Arhitektuur. Esialgne planeeritud valmimisaeg jääb aastasse 2023.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.