"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Linn toetab keskkonnahariduslikke projekte (0)
02. veebruar 2021

Tallinn toetab iga-aastaselt keskkonnahariduslikke tegevusi. Ka sel aastal valitakse konkursi korras välja ettevõtmised, mis suurendavad linlaste keskkonnalaseid teadmisi ning aitavad kaasa rohelisema Tallinna loomisele.

Eelmisel aastal oli üks toetuse saajatest Energia avastuskeskus. Nemad viisid läbi ringmajanduse perepäevad. Uurisime, mis inimesi projekti juures kõige enam paelus. “Kõige populaarsem oli koduelektroonika lammutamise töötuba,” tutvustas projekti Energia avastuskeskuse juhataja Krista Keedus. “See oli nii menukas, et kui teisel perepäeval seda polnud, tuli inimesi, kes ütlesid, et nad tulid just sellepärast ja tahavad selles osaleda. See töötuba oli põnev igale vanuserühmale.”

Projektitoetuse saamise eelduseks on see, et MTÜ või sihtasutuse eesmärk toetaks keskkonnateadlikkuse kasvu. Oodatakse uudseid ja huvitavaid algatusi, mis muudaksid Tallinna elukeskkonda rohelisemaks.

“Oluline on panna meie kaaslinlased mõtlema keskkonna teemade peale,” ütles Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Elena Sapp. “Läbi tegevuse on hariduse andmine kõige tõhusam. Eriti, kui seda saab teha perega või sõpruskonnaga. Oodatud on mitmekülgsed, erinevaid valdkondi lõimivad ja praktilised tegevused.”

Üks eelmise aasta projektidest, Hared MTÜ poolt Tallinna koolidele loodud rändnäitus „Inimene, kliima ja elurikkus“ , tõestas, et sellised keskkonnahariduse projektid tekitavad arutelu ning on heaks lisaks ka ainetundidest saadavatele teadmistele.

“Kui mina esmaspäeva hommikul kooli jõudsin, tulid mulle vastu juba 12.klassi õpilased ja ütlesid, et väga huvitav, et nad just lõpetasid keskkonna-ja ökoloogiaõpetuse bioloogias ja see näitus on nagu kingitus neile,” rääkis näituse menust Tallinna Ühisgümnaasiumi bioloogia õpetaja Leili Järv. “Omavahel kommenteerivad ja räägivad siin igal vahetunnil nende plakatite ees.”

Taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts ning lisainfo saamiseks on võimalik 4.veebruaril osaleda infotunnis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.