"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Vanalinn testib hooajalise parkimiseta lumekoristust (0)
02. veebruar 2021

Kommunaalamet on alustanud koostööd Vanalinna Seltsiga lumekoristuse tõhusamaks muutmisel. Üheskoos tahetakse leida mõistlikumat viisi parkimise korraldamiseks lumekoristuse ajal. 

Pea iga talv toob esile lumekoristusega seotud mured. Tihti kerkivad üles just probleemid autoomanikega, kes õigel ajal ümber ei pargi ning niinimetatud uinuvate sõidukitega, mida aastaringselt ei kasutata ja mis seeläbi lumekoristust segavad. Sel aastal on linn võtnud eesmärgi olla lumekoristusel üks samm ees.

“Meil on partneritega lepingud, et olenevalt kui palju lund tuleb, on valmisolek kiiresti puhastada,” rääkis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. “Kui lund sajab alustatakse tööga juba 4-5 ajal hommikul ning tavaliselt on kell 7 juba esimene ring tehtud. Kui lund jätkuvalt sajab võetakse ette järgnevad ringid. See ei tähenda, et autod koguaeg sõidavad, kuid ringe tehakse järjepidevalt.”

Vanalinna elanikke on aasta-aastalt ärritanud talvine parkimiskorraldus. Selleks, et lumekoristust teha kehtestatakse 15.novembrist kuni 15.aprillini periood, mille jooksul pooled vanalinna autod peavad liikuma igal õhtul teise vanalinna piirkonda, et tänavaid lumest puhastada. Sel aastal püüti leida uut lahendust koostöös Vanalinna Seltsiga.

“Me oleme nüüd viimasel korral proovinud kaasata Vanalinna Seltsi autoomanike teavitamisel,” ütles Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg. “Kogemus näitab, et see lahendus töötab päris hästi. Proovisime seda meetodit kolme tänava peal ning märkasime, et kui lund oli rohkem oli ka tulemus parem. Näiteks Niguliste tänavale jäi puhastuse ööks vaid kolm autot.”

Alternatiiviks hooajalisele parkimisele on Vanalinna selts hakanud kasutama oma kontakte, et autoomanikke lumikoristusest teavitada ning on suunaga väga rahul. 

“Meie oleme muidugi väga õnnelikud selle üle, et see on suurepärane näide, kuidas vanalinlased ja linnaamet on suutelised koostööd tegema,” rõõmustas Vanalinna Seltsi juhatuse liige Eero Kotli. “Tulemused on sellel koostööl üsna head. Mis veel välja tuli on see, et linnal on veel ameteid, mis saaksid sellele kaasa aidata.”

Kotli leiab, et kui ka transpordi amet ja MuPo autojuhtide teavitamise osas koostööga siduda, saaks tulemused olema veelgi tõhusamad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.