"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Korraldajad: Eurovisioon ei saa tänavu tavapärasel moel toimuda (2)
03. veebruar 2021
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Nüüd valmistavad korraldajad ette suhtlusvahemaaga suursündmust, kus arvukad esinejad saaksid küll lavale tulla, kuid publik puudub või on äärmiselt piiratud.

Eurovisiooni lauluvõistlus ei saa sel aastal koroonaviiruse tõttu Hollandis Rotterdamis tavapärasel moel toimuda ja jääb ilmselt ilma vahetu pealtvaatajaskonnata, ütlesid kolmapäeval ürituse korraldajad, vahendas BNS. Jõupingutusi tehakse selle kindlustamiseks, et kõik finalistid saaksid oma etteaste Rotterdami Ahoy areenil 22. mail sooritada. 

Iga-aastane edev muusikakonkurss, millel on miljoneid vaatajaid nii Euroopas kui ka väljaspool seda, juba lükati 2020. aastal pandeemia tõttu edasi. 

Nüüd valmistavad korraldajad ette suhtlusvahemaaga suursündmust, kus arvukad esinejad saaksid küll lavale tulla, kuid publik puudub või on äärmiselt piiratud. Samuti kavandatakse mitmesuguseid turvameetmeid, sealhulgas osalejate tihedat testimist.

Korraldajate sõnul annab Hollandi valitsus lootust, et kõik delegatsioonid saavad riiki siseneda. 

Teine valik on see, et õhtujuhid esinevad ja vahepalad esitatakse küll otse Rotterdamist, kuid kõik võistlejad esitavad salvestatud laulu ja publik puudub või on väga piiratud.

Kolmas valik on “lukku pandud Eurovisiooni lauluvõistlus”, kus nii õhtujuhid kui ka võistlejad esinevad eelsalvestatult ja publik puudub.

Lõppotsus tehakse korraldajate sõnul lähinädalail. 

Holland sai lauluvõistluse korraldamisõiguse 2019. aastal, kui Hollandi artist Duncan Laurence Tel Avivis korraldatud laulukonkursi võitis.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
4. veebr. 2021 09:54
Oleks vast juba aeg kogu see oma algse sisu ja mõtte ammu kaotanud ning tavaliseks kuid endiselt millegipärast maksumaksjate raha eest korraldatavaks sisutühjaks kommertsettevõtmiseks muutunud üritus lõpetada või anda siis juba lõplikult üle erastruktuuridele ülalpidamiseks ja korraldamiseks.
asenduseks Pride
3. veebr. 2021 18:59
Tubliks asenduseks ilmselt Pride.