"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kristiines saavutas tasavägises kaasava eelarve rahvahääletuses esikoha uudne Jaapanipärane minimets (0)
03. veebruar 2021
Pixabay

Täna, 3. veebruaril 2021 said avalikuks kõik Tallinna kaasava eelarve ideede konkursi võitjad. Kristiines valiti 436 häälega esikohale ettepanek rajada linnaosasse uudne ja põnev Jaapanipärane minimets.

Kristiine linnaosa vanem Jaanuse Riibe sõnul näitas rahvahääletus, et paljud linlased võtsid hästi vastu kaasava eelarve idee ja kasutasid võimalust rääkida kaasa elukeskkonna parendamisel. “Ma siiralt tänan kõiki 1918 Kristiine elanikku, kes hääletasid välja pakutud 16 erineva idee poolt. Meil tekkis väga põnev olukord, kus tasavägises ja aktiivses rahvahääletuses edastas võitja vaid ühe häälega teiseks tulnud algatust, milleks oli rajada Löwenruh’ parki Algi tänava äärde madalseiklusrada koos valgustatud teeradadega. Kuigi meie prioriteet on viia ellu rahvahääletuse võitnud idee, siis püüame alustada ka teisele kohale tulnud idee planeerimist linnaosasse,” lisas Riibe.

Konkursi võitjaks osutunud Jaapanipärase minimetsa idee seisneb selles, et istutatakse meie linnaosas hästi mitmekesine väike mets, tihedalt, et simuleerida päris ökosüsteemi. Idee autor on Kristiine elanik Marit Finnie. Idee kohta loe lähemalt: https://www.tallinn.ee/est/kaasaveelarve/Kristiine-kaasava-eelarve-ideed#kristiine03.

“See idee on pärit laiast maailmast, kus suurlinnadesse istutatakse neid Jaapanist alguse saanud “mini metsasid”, et tuua linna tagasi terviklik ökosüsteem, näiteks linnud ja putukad. Kristiine on ajalooliselt kõige mitmekesisema puu ja taimeliikidega piirkond, see tuleks nüüd taastada, sest paljud mitmekesised eraaiad jäävad arendustele jalgu. Idee on, et luua jätkusuutlikult enda ümber keskkond, kus tahaks elada igavesti!” sõnas kaasava eelarve konkursi võitja Kristiines Marit Finnie.

“Õnnitleme võitjat ja täname kõiki hääletusest osavõtjaid. Kokku hääletas Kristiines 1918 inimest ning 16 ettepaneku vahel jagunes 3425 häält,” rõhutas Riibe.

Teiseks tuli algatus rajada Löwenruh’ parki Algi tänava äärde madalseiklusrada koos valgustatud teeradadega. Idee kohta loe lähemalt: https://www.tallinn.ee/est/kaasaveelarve/Kristiine-kaasava-eelarve-ideed#kristiine07.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.