"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe elanikud hääletasid Mustakivi tunneli renoveerimise poolt (0)
03. veebruar 2021
Albert Truuväärt

Lasnamäel kaasava eelarve hääletuse raames võitis 1411 poolthäälega Mustakivi jalakäijate tunneli renoveerimise idee. Hääletusest võttis osa kokku 4856 lasnamäelast.

“Aegunud Mustakivi tunneli korrastamise otsus on piirkonna elanike endi poolt rahvahääletusel tehtud otsus. Nagu kaasava eelarve tingimustes lubatud, hakkame kohe selle idee elluviimist ette valmistama ja kindlasti kaasame sellesse ka idee autorid,” ütles Lasnamäe vanem Vladimir Svet. “Tänan kõiki, kes Lasnamäe kaasava eelarve raames oma idee esitasid ja hääletusel osalesid. Pöörame kindlasti tähelepanu ka teistele väljapakutud ideedele ja proovime nendega edasiste investeeringute kavandamisel arvestada. Kaasava eelarve projekt on kavas teha iga-aastaseks ning loodan, et ideede ja hääletajate arv hakkab aina kasvama,” lisas Svet.

18. – 31. jaanuarini toimunud Tallinna kaasava eelarve elektroonilisel ja paberkandjal hääletusel osales kokku 19 570 linna elanikku. Lasnamäe hääletajad moodustasid koguarvust ligi veerandi – 4856 linnaosa elanikku andis oma hääled. Igal hääletuses osalejal oli kaks häält.

Kõige rohkem – 1411 hääli saanud idee pakub Mustakivi tunneli korrastamist ja öösel jalakäijatele ohutuks muutmist. Teise koha saanud idee sai 868 häält ja seisnes Lasnamäe tänava nõlvale vaateplatvormi loomises. Lasnamäe ideede täieliku loetelu, kirjelduse ja häälte arvud leiate siit.

Lasnamäe kaasava eelarve konkursile esitati 66 ideed, millest pärast eksperthinnangu andmist valiti hääletamiseks välja 16 projekti.

Kaasava eelarve projekti rakendatakse Tallinnas esmakordselt. 2021. aasta investeeringute maht ulatub 800 000 euroni, millest ühe projekti elluviimiseks saab Lasnamäe 128 060 eurot.

Kohalike elanike toetuse pälvinud idee on kavas ellu viia 2021. aasta lõpuks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.