"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
MTA töötajad tabasid 10,4 miljonit salasigaretti (0)
03. veebruar 2021
Ksenija Kurs

Maksu- ja tolliameti (MTA) tolliosakonna töötajad tabasid 30. jaanuaril tollikontrolli käigus 10,4 miljonit võltssigaretti „Winston“. Salasigaretid avastati tollikontrolli käigus Paldiski Põhjasadamas Rootsi suunduvast Leedu numbrimärkidega haagisest. 

Tegemist on viimase kümne aasta suurima tabatud salasigaretikogusega, viimati tabati 10 miljonit salasigaretti 2019. aasta lõpus.

Kuriteo asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus, mida juhib Põhja ringkonnaprokuratuur. Uurimise huvides ei ole võimalik juhtumit täpsemalt kommenteerida.

MTA tolliosakonna sisepiiri valdkonnajuht Voldemar Linno rõhutas, et Euroopa Liidu tolliruumis ei piirdu tolli kohustus kaitsta ühiskonda ja majandust üksnes Eestiga. „Nii on Paldiski sadam tolli suurendatud tähelepanu all, sest teame, et kurjategijad üritavad toimetada salasigarette läbi Eesti Skandinaaviasse ja Lääne-Euroopasse,“ ütles ta.

Eelmisel aastal tabasid MTA töötajad juunis 9,6 miljonit ja 3 miljonit, aprillis 1,7 miljonit ja jaanuaris 7,92 miljonit salasigaretti. „Suurte salasigaretikoguste tabamine nii sisemaal kui ka piiril on MTA professionaalse töö tulemus, millega anname kurjategijatele selge sõnumi, et Eesti transiitriigina kasutamine viib üksnes salakauba avastuseni, millele järgneb karistus,“ lisas Linno.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.