"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Piritalased hääletasid võitjaks pumptrack’i (0)
03. veebruar 2021
Shutterstock

Tallinna kaasava eelarve ideekorjel tuli Pirital võitjaks idee rajada Pirita spordikeskuse juurde pumptrack. Piritalased olid ka kõige aktiivsemad valijad – viiele ideele andis oma hääle 7,7% hääleõigusega piritalastest.

“Pumptrack’i rajamise idee kogus 544 häält ehk umbes kolmandiku kogu piritalaste häältesaagist. Idee ühtib hästi Pirita kui sportliku linnaosa visiooniga ning uus spordirada sobib kasutamiseks kogu perele – ja seda nii sportimiseks kui ka laste mänguväljakuna. Pumptrack laiendab ratturite, trikiratturite, rulatajate, rulluisutajate ja ka tõukeratturite treenimisvõimalusi ning kindlasti rikastab seeläbi rattakultuuri,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Raja hooldamine ei nõua erilist vaeva ja rada kestab kaua. Raja asukoht oleks Pirita spordikeskuse lähedal Rummu teel. Idee käis välja Pirita spordikeskuse juht Priit Aunroos.

Pirital pääses 18.–31. jaanuarini toimunud kaasava eelarve rahvahääletusele viis ideed. Hääletusel osales 1196 inimest, neist 1180 elektroonilisel teel. Iga vähemalt 14-aastane Pirita elanik võis hääletada kuni kahe meelepärase idee poolt ja seepärast on hääli rohkem kui häälestuses osalenuid.

Võiduidee – pumptrack – kogus 544 häält. Idee rajada Pirita promenaadile muusikarada sai 370 häält; Pirita ajalugu ja miljööväärtuslikke piirkondi tutvustavate infotahvlite paigaldamine 342 häält, Kose VAK tenniseväljakute kunstmurukatte uuendamise 287 ja kirjanik Heino Kiige dendropargi korrastamine 255 häält.

“Hääletamisel osales 1196 inimest ehk 7,7% vähemalt 14-aastast Pirita registrijärgset elanikku ning protsentides teeb see piritalastest kõige aktiivsemad hääletajad. Aitäh kõigile, kes ideid esitasid ja suur tänu kõigile hääletuses osalejatele!” tänas linnaosavanem.

Kaasava eelarve võiduidee tuleb ellu viia aasta lõpuks ning selle tegemiseks on Pirital kasutada 83 480 eurot.

Tallinna linn algatas 2021. eelarveaastaks esimest korda kaasava eelarve projekti, mille investeeringute kogumaht on 800 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.