"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Poolsada kooli ja lasteaeda üle Eesti saavad endale siseterviseraja (0)
03. veebruar 2021

Sel nädalal jõuavad Eesti Terviseradade korraldatud loovtööde konkursi „Hakkame liikuma“ võitnud koolidesse ja lasteaedadesse siseterviseradade komplektid - okku märgitakse Swedbanki kingitud siseterviserajad 50 kooli ja lasteaeda üle Eesti.

Siseterviserada koosneb mängulistest elementidest, mida saab kasutada sõltuvalt hoone suurusest mõnes koridoris või läbi terve maja. Siseradade ülesanne koolides ja lasteaedades on innustada lapsi, noori ja õpetajaid rohkem liikuma.

SA Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõoke rääkis, et laste regulaarne liikumisharjumus algab kodust ja lasteaiast ning kujuneb edasi koolikeskkonnas. Lapsed ja noored peaksid iga päev liikuma vähemalt tund aega, kuid Tervise Arengu Instituudi kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu kohaselt on selliselt kehaliselt aktiivsed vaid 16 protsenti 11−15-aastastest kooliõpilastest. Vähene liikumine aga avaldab mõju kehakaalule, meeleolule ja õpitulemustele.

“Arvestades, et lapsed veedavad koolitundides enamiku ajast istudes, võiksid nii õpilased, aga ka õpetajad vahetunnis teadlikult liikumisele tähelepanu pöörata. Liikumine loob uut energiat, pakub vaheldust ja teritab mõttetegevust – uuringud näitavad, et peale aktiivset liikumispausi suudavad õpilased paremini keskenduda,” selgitas Lõoke.

Möödunud sügisel toimunud konkursil “Hakkame liikuma” osales 74 kooli ja 126 lasteaeda, võitlusele esitati kokku enam kui 400 loovtööd. Osalenute seast valiti välja 50 kooli-lasteaeda, kellele saadeti kingitusena siseterviseraja komplektid. Konkurss toimus SA Eesti Terviserajad ja Swedbanki ühise algatusena.

Veebruari keskpaigaks on Eesti Terviseradade eestvedamisel asutustes, kontorites, koolides ja lasteaedades üle Eesti kokku 130 siseterviserada, kus liigub igapäevaselt üle 100 000 inimese.

Eesti Terviserajad SA asutasid 2005. aastal ettevõtted Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Praeguseks on Terviseradadest saanud suurim liikumisharrastuse mõjutaja Eestis. Kokku on Eestis enam kui 1100 kilomeetrit aasta läbi kasutatavaid terviseradasid, mida hooldab 200-liikmeline rajameistrite meeskond.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.