"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vantaas on koroonaviiruse uue tüve leviku tõttu karantiinis 700 inimest (0)
03. veebruar 2021
Scanpix

Helsingi külje all Vantaas on leitud koroonaviiruse uue tüve nakkavamat variatsiooni. Teisipäeval sellest ametlikult teada andnud Vantaa linnavalitsuse sõnul üritavad eksperdid nüüd täpselt teada saada, kas viiruse levikul on seost välismaa reisidega.

Kõiki nakatunutega kokku puutunud isikuid testitakse kaks korda, isegi kui neil ei esine koroonaviiruse sümptomeid. Ka hoitakse kõiki kontaktseid neliteist päeva karantiinis. Esimene test tehakse kohe karantiini alguses ja teine ​​kaks päeva enne karantiini lõppu.

Koroonaviirust õnnestub testimisel hästi tuvastada, kuid muundunud viirustüve kinnitamiseks kulub hetkel umbes kaks nädalat. Vantaa linnavalitsuse teatel võetakse nakatunute ja nende lähikontaktsetega eraldi ühendust, näiteks Wilma-sõnumiga. Ka saadetakse info viiruse võimaliku uue tüve levimise kohta kõikide lasteaedade, koolide ja haridusasutuste töötajatele.

Kergemini karantiini

Vantaa linn raporteeris teisipäeval, et Viertola kooli Jokiranta üksuses on koroonaviirust diagnoositud kahel inimesel, kelledest ühe puhul kahtlustatakse viiruse uue tüvega nakatumist. Ametnike andmetel on kokku puutunud õpilased ja töötajad kaardistatud ning neist 41 on karantiini suunatud. Kõiki võimalikke kokku puutunuid on hoiatatud.

Kuna infot viiruse uue tüve nakkavuse kohta on veel napilt, on haigestunute kontaktsed määratud isolatsiooni tavapärasest rangemalt. Jokiranta koolis ei kahtlustata hetkel viiruse laiemat levikut ja õppetöö jätkub tavapäraselt.

Testitakse liiga vähe

Viimastel nädalatel rohkemate nakatumisnäitudega võidelnud Vantaa tervishoiuasutused ütlevad, et uute juhtumite arv on stabiliseerunud, kuid nakkust esineb endiselt palju. Ametnikud soovitavad Vantaa elanikel rohkem koroonatestidele minema, kuna seda tehakse hetkel liiga vähe.

Vantaa lasteaedadest, koolidest ja teistest haridusasutustest viibis teisipäevaks karantiinis kokku 714 inimest; kelledest põhikooli astmes oli 561, algkoolis 98 ja teises kooliastmes 23 inimest.

Lehtikuuse koolist, kus esines mitmeid koroonaviiruse juhtumeid, saadeti teisipäeval karantiini 169 inimest. Karantiini tõttu viidi Lehtikuuse kooli 6.–9. klassid distantsõppele kuni 19. veebruarini. Klassid 1.–5. jätkavad kontaktõppega.

Ka Simonkylä koolist saadeti massiliselt õpilasi ja õpetajaid karantiini, kuna koroonaviirusse nakatunuid oli seal teisipäevaks 114.

Allikas: Iltalehti

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.