"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Kaasava eelarve hääletus toob linnapilti mitu värsket ideed (0)
03. veebruar 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

"Jaapanipärase minimetsa idee autori meelest tähendab see seda, et istutaksime Kristiinesse väiksemaid puid ja põõsaid tihedalt kokku, et luua madalam haljastus, mis looks isereguleeriva ökosüsteemi," lisas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Lasnamäel võitis enim hääli Mustakivi jalakäijate tunneli korrastamine, Nõmmel Pääsküla ja Harku terviseradade katte rekonstrueerimine, Haaberstis Õismäe raba terviseraja jõulinnaku rajamine, Põhja-Tallinnas Kass August promenaad Kopli tänaval, Pirital pumptracki ehitamine ning Mustamäel Tallinna 32.keskkooli pallimängude areen.

Kristiines sai 436 häälega võidu jaapanipärase minimetsa rajamine Tildri tänava äärde. Napilt ühe häälega vähem sai teise koha Löwenruh’ pargi seiklusrada. “Jaapanipärase minimetsa idee autori meelest tähendab see seda, et istutaksime Kristiinesse väiksemaid puid ja põõsaid tihedalt kokku, et luua madalam haljastus, mis looks isereguleeriva ökosüsteemi,” lisas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Kesklinnas oli samuti tasavägine rebimine esimese koha pärast. Joogikraanid terviseradadel oli see projekt, mis pälvis enim hääli rahvahääletusel – 557 häält. 500 häälega jäi teiseks Eliisabeti unistus – mänguväljak 10+ vanuses lastele.

“Tegemist on ideega, mida pakkusid välja kaks inimest eraldi, iseseisvalt. Edasi hakkab see toimuma nii, et kõigepealt idee autoritega räägime kõik täpselt läbi, täpsustame nendepoolse nägemus, et kuhu need kraanid võiksid tulla – Pirita promenaadile, Reidi teele, Ülemiste rajale, Järvele – neid kohti on ju päris palju,” selgitas kesklinnaosa vanem Monika Haukanõmm.

Kesklinnas ja Kirstiines lubab eelarve ja ka rahva hääletusaktiivsus ellu viia nii esimese koha kui teise koha projetkid. Linnapea Mihhail Kõlvart lubas, et vaadatakse üle ka need ideed, mis jäid kaugematele kohtadele. “Ma arvan, et mõned projektid viime ellu mitte juba kaasava eelarve, vaid lisaeelarve raames,” lisas linnapea.

Kõik projektid viiakse linnaosades ellu selle aasta sees. Eelarve parimate projektide realiseerimiseks on 800 000 eurot.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.