"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinn omandab enamusosaluse Tallinna Vees, vee hind jääb soodsaks (0)
03. veebruar 2021

"Tallinna vee hinnad ehk siis tariifid on võrreldes teiste omavalitsustega peaaegu kõige madalamad ja meil ei ole plaanis seda muuta," kinnitas linnapea Mihhail Kõlvart.

 

Tallinna linnast saab AS Tallinna Vesi suuromanik, kellele hakkab kuuluma veidi üle poole firma aktsiatest. Vee hind jääb aga ka edaspidi soodsaks.

Linnavõimu jaoks on oluline, et elutähtsa teenuse juhtohjad oleksid linna käes. Nii saab linna süsinikuheidet rohkem kontrollida ja vähendada. Samas ei pea linnaelanikud kartma teenuse hinnahüpet.

“Tallinna vee hinnad ehk siis tariifid on võrreldes teiste omavalitsustega peaaegu kõige madalamad ja meil ei ole plaanis seda muuta,” kinnitas linnapea Mihhail Kõlvart.

Utilitas, kes ostis pool senise Tallinna Vee omaniku Unitied Utilities Tallinn B.V. aktsiatest, on kaugkütte arendamisel juba palju ära teinud rohelisema pealinna nimel. Näiteks kasutatakse koostootmisjaamades võimalikult palju taastuvat kütust. Rohelist vaateviisi jätkatakse ka Tallinna Vee puhul.

“Esimese sammuna vaatame koos linna ja ettevõtte juhtkonnaga üle, millised on need valupunktid, kus viimaste aastate jooksul oleks pidanud rohkem investeerima ja kus tulevikus võiks seda teha. Tänavu koostatakse järgmiseks 12. aastaks Tallinna ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni arengukava,” selgitas Utilitase kontserni juht Priit Koit.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul näeb linn juba praegu vajadust ettevõtet arendada ja sellesse rohkem investeerida. Vesi on ka strateegiliselt tähtis ja seepärast on võimalus kaalukauss linna kasuks kallutada igal juhul hea.

Tallinna Vesi on börsiettevõte ja linnavalitsus loodab, et firma jääb börsile ka pärast kõigi aktsiatoimingute tegemist. Reeglite järgi peavad suuromanikud tegema väikeaktsionäridele aktsiate üleostmispakkumise. Tehingu peab kinnitama ka Tallinna Linnavolikogu ja selle peab oma heakskiidu andma ka konkurentsiamet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.