"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Uusi nakatumise juhte tuleb enim Lasnamäele (0)
03. veebruar 2021
Mats Õun

Tallinna koroonaennetuse koordinaator Ester Öpik ütles, et pealinna lisandus täna 260 uut nakatunud inimest ja enim uusi juhte viimastel päevadel tuleb endiselt Lasnamäe linnaossa, aga ka Mustamäele ja Põhja-Tallinnasse. "Tallinna osas on väga hea meel selles osas, et tänaseks on olukord stabiliseerunud ja näeme ka õrna langustrendi, aga unustada ei saa, et nakatunute arvud on väga suured ja nakkusoht püsib ja üheski meetmes järgi anda kindlasti ei saa," lausus ta.

Öpiku sõnul tõi värske TÜ uuring välja teadmise, et päris murettekitav on haigustunnusteta inimeste osakaal meie keskel ja kuna nad ise ei tea, et nad on nakatunud, võivad nad olla keskmisest ohtlikumad ka teistele inimestele.

“Teadlaste hinnangul on Eestis umbes 17 700 inimest ehk umbes iga 59. täiskasvanud elanik on koroonaviirusega nakatunud. See on tõsine risk ühiskonnas, sest loob oma varjatud poolega väga soodsad tingimused haiguse levikuks. Meie igaühe pingutus meetmete rakendamisel on siin väga oluline,” lausus ta.

Öpiku sõnul on Tallinna praegune nakatumisnäitaja 622 juhtumit 100 000 elaniku kohta viimase kahe nädala jooksul. Kui veel mõni aeg tagasi oli Tallinna nakatumisnäitaja omavalitsuste seas seitsmendal kohal, siis praeguseks on Tallinn langenud 17. kohale. Kõige kõrgem on see näitaja Sillamäel, kus nakatumisnäitaja on 1522 juhtumit 100 000 elaniku kohta viimase kahe nädala jooksul. 

Öpik ütles, et Iru hooldekodus on olukord stabiliseerunud. “40% klienditest ja 55% töötajatest on saanud esimese vaktsiinidoosi, sel nädalal käib juba ka teise doosiga vaktsineerimine,” rääkis ta. “Hooldekodu on väga tänulik majaväliste abiliste eest.”

Öpik lausus, et kui koolid täisvõimsusel tööle asusid, oli ootuspärane, et ka viirus seal oma palet näitab. “Nakatumisjuhtumeid 34 koolis ja isolatsioonis 129 klassi, lisaks on nakatumisjuhtumeid 32 lasteaias ja 44 rühma on isolatsioonis,” loetles ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.