"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Botaanikaaed kordab populaarset puittaimede määramise kursust (0)
04. veebruar 2021
Albert Truuväärt

Tallinna Botaanikaaias toimub juba teist aastat botaanikaaia peadendroloog Olev Abneri juhendamisel puittaimede määramise kursus.

Kolmest osast koosnev sisukas kursus on tänavu 13., 14. ja 20. veebruaril algusega kell 12.00. Osalejad omandavad esmased oskused Eestis enam levinud puittaimede perekondade ja liikide talviseks eristamiseks.

Kursus algab praktilisele tegevusele ehk puittaimede määramisele aluseks olevate mõistete õppimisest. Puittaimede maailm avaneb erinevate tunnuste nagu võrsete ja pungade alusel. Igihaljaste liikide määramisel on abiks okkad ja lehed ning lehiste määramisel käbid. Botaanikaaia lühikursusel käsitletakse ligikaudu 150 liiki puittaimi.

Kava:

13. veebruar – okaspuude ja -põõsaste määramine talviste võrsete järgi

14. veebruar – vastakute pungadega lehtpuude ja -põõsaste määramine talviste võrsete järgi

20. veebruar – vahelduvate pungadega lehtpuude ja -põõsaste määramine talviste võrsete järgi

Seoses valitsuse kehtestatud piirangutega võib ühel päeval osaleda kuni kümme inimest. Kursusepäeva osalustasu on 10 eurot ja registreerida saab kuni 10. veebruarini aadressil http://bit.ly/Puittaimed

Töötoad toimuvad Tallinna Botaanikaaia Loodusmaja õppeklassis. Osalejatel palume võimalusel kaasa võtta vähemalt 12-kordne luup ja vihik märkmete tegemiseks.

Ürituse link Facebookis: https://fb.me/e/diDZmCWGs

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.