"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Estonia vraki robotitega uurimiseks eraldatakse kolm miljonit eurot (0)
04. veebruar 2021
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Me saame kindlasti vastuseid selle laevakere olukorra kohta, aga kas me lõplikult tõde välja selgitame, seda ma ei oska öelda," nentis peaminister Kaja Kallas. 

Kallas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsus tegi kabinetinõupidamisel põhimõttelise otsuse eraldada parvlaev Estonia vraki allveerobotitega uurimise tarvis ohutusjuurdluskeskusele 3 miljonit eurot, vahendas BNS. 

Uuringute läbiviimisel tehakse koostööd Soome ja Rootsi ohutusjuurdluskeskustega, uuringut rahastavad võrdses summas aga vaid Eesti ja Rootsi, kuivõrd Soomel oli vähem kannatanuid ja seega ka vähem huvi uuringutesse panustada.

Peaminister tõdes, et Estonia katastroofist on möödunud palju aega ning avaldas kahtlust, kas ka uuringute läbi on võimalik teada saada, mis täpselt juhtus. “Me saame kindlasti vastuseid selle laevakere olukorra kohta, aga kas me lõplikult tõde välja selgitame, seda ma ei oska öelda,” nentis Kallas. 

Uurimise läbiviimise eelduseks on muudatused nii Soome kui Rootsi seadustes. Kallas märkis, et tõenäoliselt enne suve allveeuuringuteni ei jõuta. “Kõik need ettevalmistused peavad olema selleks ajaks valmis,” lisas ta. 

Allvee-uuringuteks sobiliku juriidilise raamistiku leidmiseks andis valitsuskabinet välisministeeriumile ja riigikantseleile ülesande jätkata konsultatsioone Rootsi ning Soome ametiasutustega. 

Valitsuse teatel kinnitas kabinet neljapäevase otsusega ka seisukohta, et parvlaev Estonia hukkumise uute asjaolude täiendav uurimine peab olema läbi viidud viisil, mis on usaldusväärne, läbipaistev ning omaste esindusorganisatsioone kaasav.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.