"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 673 koroonapositiivset ja suri 10 nakatunut (0)
04. veebruar 2021
Raigo Pajula

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5167 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 673 ehk 13 protsenti testide koguarvust ja suri 10 nakatunut. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 288 inimesel. 214 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 84, Pärnumaale 107, Tartumaale 50, Jõgeva- ja Viljandimaale 22, Saaremaale 19, Järva- ja Lääne-Virumaale 16 uut positiivset testi. Võrumaale lisandus 12, Raplamaale 11, Valgamaale 8, Läänemaale 4, Hiiumaale 3 ja Põlvamaale 2 uut nakkusjuhtu. 9 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 536,3 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 10,8%.

Terviseameti jälgimisel on üle 19 000 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 9000 inimese, kellest 2475 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 3300 inimese, kellest nakatunud on 775.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 2500 inimese, kellest 635 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lõuna regiooni nakatunuid).

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4200 inimese, kellest 919 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja ja lääne regiooni nakatunuid).

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 49, haiglaravi vajab 413 patsienti

4. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 413 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 33 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 17 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 49. Koju saadeti 22 inimest, 5 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kümme koroonaviirusega nakatunud inimest – 95-aastane naine, 94-aastane mees, 92-aastane naine, 89-aastane mees, 88-aastane naine, 86-aastane naine, kaks 79-aastast meest, 65-aastane naine ja 64-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 443 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2609 COVID-19 haigusjuhtumit 2562 inimesega.

4. veebruari seisuga on tervenenud 36 329 inimest. Neist 25 373 inimese (69,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 10 956 inimese (30,2%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 792 868 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 46 334 (5,8% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 31 864 inimesele, kaks doosi on saanud 14 330 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 31 864 inimesele, kellest  14 330 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

Sel nädalal jätkub hooldekodude elanike ja töötajate, hambaraviasutuste töötajate, ambulatoorse eriarstiabi osutajate vaktsineerimine, alustatakse apteekrite vaktsineerimisega ning tagatakse teine vaktsiinidoos esimese doosiga vaktsineeritutele. Harjumaa, Ida-Virumaa ja Pärnumaa suuremad perearstikeskused hakkavad kutsuma vaktsineerima üle 80-aastaseid.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 261 870 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 3080 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 336.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Kehtivad üleriiklikud piirangud

Sellest nädalast alates kehtivad üle Eesti ühetaolised COVID-19 piirangud, sest koroonaviirus on ulatuslikult levinud üle Eesti. Toitlustus- ja meelelahutuskohad on kohapeal viibimiseks avatud kuni kella 21ni õhtul ja seal võivad koos viibida maksimaalselt kuueliikmelised grupid. Kinodes, teatrites, kontsertidel ja teistes avalike üritustega kohtades kehtib statsionaarsete istekohtadega siseruumis 50 protsendi täituvuse nõue. Täpsema info leiab veebilehelt kriis.ee.

Nakatumise kõver näitab stabiliseerumise märke, kuid sellele vaatamata on viiruse levik väga laialdane. Peamiseks murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus. Igaüks saab kaasa aidata viiruse leviku tõkestamisele. Oluline on vältida üleliigseid kontakte ja pidada kinni ennetusmeetmetest.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.