"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tuleroaks langenud soojak süütas Männikul ka autod (0)
04. veebruar 2021

"Tahan kõigile meenutada, et töökorras elektrisüsteemid on tuleohutuse tagamisel üheks olulisemaks võtmeteguriks. Iga aastal näeme mitmeid tulekahjusid, mida oleks saanud vältida, kui oleks järgitud elementaarseid elektriseadmete ohutusnõudeid," pani Nõmme linnaosavanem Grete Šillis inimestele südamele. 

Külmaperioodi kestmisel kasutatakse majapidamises ja ettevõtetes sageli ajutisi elektrilisi kütteseadmeid, mille ülekoormus võib põhjustada tuleohtlikke olukordi.

Eile ennelõunat põles Männikul, Kraavi 55 lahtise leegiga ehitussoojak. Kustutustöödel osalenud Nõmme päästekomando rühmapealiku Holger Enoki sõnul nägid kohale jõudnud tuletõrjujad, et soojaku põlemise kuumusest oli süttinud omakorda kaks kõrval seisvat sõidukit, millest üks muutus kasutuskõlbmatuks. Teisel sõidukil sulasid kuumusest küljepeeglid ja plastmassist välisdetailid.

“Tahan kõigile meenutada, et töökorras elektrisüsteemid on tuleohutuse tagamisel üheks olulisemaks võtmeteguriks. Iga aastal näeme mitmeid tulekahjusid, mida oleks saanud vältida, kui oleks järgitud elementaarseid elektriseadmete ohutusnõudeid,” pani Šillis inimestele südamele. 

Kustutustöödel osalesid Nõmme päästekomandost kaks päästeautot, lisaks üks päästeauto Lilleküla päästekomandost ja paakauto Hüüru Vabatahtlikust Päästekomandost. Kustutustööd kestsid poolteist tundi ja täpse põlengu põhjuse selgitab ekspertiis.

Päästetööde teostajad soovitavad kodumasinad nagu näiteks tolmuimeja peale selle kasutamist pistikust eemaldada. Mingil juhul ei tohi aga akude laadimisseadmeid jätta järelevalveta ning ühendatuna neid vooluvõrku kauemaks, kui seadme juhend ette näeb. Nii põhjustas hiljuti põlengu puldiga juhitava mänguauto pult, kus vanad patareid tekitasid lühise ja süütasid garaaži sisustuse. Samasugused tagajärjed võivad olla ka katkiste pistikute ning lahtiste või katkiste pistikupesade ja lülitite kasutamise korral. Kõik rikked ning puudused tuleb kõrvaldada koheselt pädeva elektriku poolt.

Viis nõuannet, kuidas vältida tulekahju:

• Ära jäta vooluvõrgus olevaid elektriseadmeid järelevalveta.
• Iseseisvalt töötavad seadmed (näiteks külmkapp või veeboiler) olgu laitmatus tehnilises korras.
• Ära lae seadmeid (ka nt nutitelefoni) umbses kohas (nt patjade vahel või muude asjadega ümbritsetult) – seade võib üle kuumeneda ja süttida.
• Veendu seadme korrasolekus ja lõpeta selle kasutamine, kui sellel on nähtavaid vigastusi.
• Lähtu seadmete kasutamisel nende kasutusjuhendist.

Allikas: Nõmme Päästekomando Facebooki-leht

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.